Móda

Základní chyby, které děláte při líčení obočí

Obočí je na obličeji velmi důležitým prvkem, na který rozhodně nesmíte zapomínat. Zvýrazňují oči a ženy si toho jsou velmi dobře vědomy. Ne každá z nás si ovšem uvědomuje, jak o tuto část svého těla pečovat a malovat je. Díky tomu se často setkáváme s liniemi, které vypadají podivně, děsivě a někdy až směšně. Podívejme se, jak se tomu vyhnout, abyste měli vždy nádherné a dokonalé obočí.

Tvar obočí se liší od přirozeného

Regulace tvaru může být velký úspěch nebo neúspěch. Nejlepší bude, když to alespoň na poprvé necháte na odborníkovi ve správném salonu, protože to není tak jednoduché, jak se může zdát. I v salonu se ovšem můžete setkat s nevhodným přístupem. Mají totiž tendenci husté a zarostlé obočí ihned vytrhat a zůstane z něj jen něco, co vypadá jako pramínek vlasů. To rozhodně není dobře. Před začátkem procesu se jasně domluvte na tom, co očekáváte. Jedině tak budete spokojená.

Doporučený článek:  Dobře zvolené oblečení skryje šikovně problémové partie

Základní tipy pro nádherné obočí

V první řadě si pořiďte speciální kartáček, který můžete používat k rozčesávání chloupků. Díky tomu získáte jemný a přirozeně tvarovaný výsledek. Zároveň ale budete vypadat upraveně, což je pro vás jistě velmi důležité. Pro dobarvení si zvolte tužku s odstínem, který dokonale odpovídá vaší přirozené barvě. Nezapomínejte na to, protože jinak to bude působit podivně.

Další radou je, abyste zapomněli na jasné kontury. Sice se to hodně dělá, ale když ohraničíte obočí, nebude to vůbec vypadat přirozeně. Používáte-li na fixaci obočí gel, rozhodně to s ním nepřehánějte, protože jinak bude opět vypadat nepřirozeně, a to hlavně zblízka. Poslední chybou je, že používáte příliš výrazný make-up v oblasti očí, a to především rozjasňovač. Chcete-li dosáhnout skutečně přirozeného vzhledu, který budou všichni obdivovat, používejte všeho s mírou a nesnažte se o příliš komplikované postupy nebo dokonale jasné linie.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/makeup/a33256/common-eyebrow-mistakes-fixes/