Móda, Rady a tipy

Pro krásu není nutné vždycky trpět. Nové boty lze roztáhnout i bez bolesti na každém kroku

Boty, které si vyzkoušíte v obchodě, vám většinou budou dokonale sedět. Během prvních pár dnů nošení ale můžete mít úplně jinou zkušenost. Nohy vás pravděpodobně budou hodně bolet a objevit se mohou také bolestivé puchýře. Podívejte se na pár osvědčených tipů a triků, jak vyšlápnout nové boty, aniž byste si zničili nohy.

Vlhké noviny, fén na vlasy a hrnec s vroucí vodou

První možností je namočit noviny do vody a vytvarovat z nich koule. Nezapomeňte důkladně vymačkat vodu, aby se nevsákla do bot. Boty důkladně naplňte novinami a nechte 24 hodin stát. Papíru musí být dost na to, aby vnitřek dokonale vyplnil. Vlhký papír změkčí botu, bude pružnější a na chodidle bude lépe sedět. Navíc tímto způsobem boty zaručeně nezničíte.

Doporučený článek:  Vrásky lze redukovat každodenní péčí a přírodní sílou heřmánku

Využít můžete také horký vzduch z fénu na vlasy. Boty fénem na pár minut zahřejte. Jakmile bude látka měkká, nazujte si boty na nohy a chvíli se v nich procházejte po domě. Látka se příjemně přizpůsobí vašim chodidlům. Podobně můžete využít i hrnec s vroucí vodou. Boty nechte pár minut nad párou, aby materiál změkl. Potom postupujte stejně jako u fénu. Tento způsob je nejspolehlivější, protože se boty přizpůsobí ihned vašim chodidlům.

Zdroj obrázku: Freepik

Kladivo a mrazák

Na první pohled to může vypadat zvláštně, ale funguje to. Kladivo obalte měkkým hadříkem. Na vnitřní straně jemně poklepejte kladivem na místa, která dřou patu. Obuv by se měla trochu roztáhnout a prodloužit. Díky tomu budou boty mnohem poddajnější. Tato metoda ale nebude fungovat u lakovaných bot. Údery kladivem by mohly způsobit prasknutí lakovaného povrchu.

Doporučený článek:  Pravidelné čištění zbaví matraci roztočů a bakterií

Poslední možností je mrazák. Boty naplňte sáčky na zmrazování vody. Nalijte tolik vody, abyste naplnili sáček uvnitř. Připravené boty vložte do mrazáku na celou noc. Voda zmrzne a roztáhne boty. Nesmíte použít příliš mnoho vody, protože by mohla botu zdeformovat nebo způsobit její prasknutí.

Zdroj: https://www.landsend.com/article/how-to-stretch-shoes-that-are-too-tight/