Zajímavosti

Poznejte, kdy se blíží poslední dny vaší kočky. Buďte svému mazlíčkovi nablízku

Život našich mazlíčků je vždy mnohem kratší, než si přejeme. Ubíhající roky nemůžeme oklamat a dříve nebo později se budeme muset rozloučit s našimi milovanými přáteli. U koček se většinou projevují určité příznaky blížícího se konce. Jak tento čas poznáte a co můžete udělat, abyste zvířeti v této chvíli co nejvíce ulevili?

Pozná kočka, že umírá?

Medicína pro mazlíčky hodně postoupila a dokáže léčit i onemocnění, na která zvířata v minulosti umírala. Vědci se shodují v tom, že kočky nemají žádné myšlenky na smrt. Ukázalo se, že nejsou schopné vycítit, že se blíží jejich konec. To ale neznamená, že nepoznají změny na svém těle. Stejně jako lidé si velmi dobře všimnou, že se s jejich tělem něco děje, a podle toho se změní své chování.

Doporučený článek:  Cestování s dětmi je jiné. Dovolí zpomalit a zažít nové věci

Mnoho chovatelů se shoduje v tom, že se kočky před smrtí chovají zcela jinak a cítí blížící se konec. Necítí to přitom podle nich jen na sobě, ale také na svých blízkých. Bez ohledu na to, kdo má pravdu, můžeme pozorovat u koček jiné chování, jakmile se jejich čas chýlí ke konci. Podívejme se na dvě varianty chování, se kterými se můžete setkat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak poznat, že kočka umírá

Existují dva různé modely, které mohou nastat. Kočka se může začít vyhýbat naší společnosti, hledá samotu a ústraní. Takto to většinou dělají zvířata ve volné přírodě. Stává se také velmi citlivá na podněty a chce je omezit na minimum. Apatie nemusí vždy znamenat nejhorší. Poraďte se s veterinářem, protože to může být také znak onemocnění nebo březosti.

Doporučený článek:  Kalifornie jde v boji proti emisím ještě dál. Nový zákon zakazuje prodej benzínových sekaček

Druhou variantou chování je přesný opak. Začne se hodně tulit a potřebuje naši blízkost. Rozhodně od sebe zvíře neodhánějte. Poskytněte kočce pocit bezpečí a projevte jí maximum své lásky. Konzultujte zdravotní stav své kočky s veterinářem. Možná bude nejlepší, když ji necháte uspat. Ušetříte díky tomu svému chlupatému příteli mnoho bolesti.

Zdroj: https://www.petangel.com.au/is-it-time-to-say-goodbye-signs-your-pet-cat-is-dying/