Móda

Veselé barvy rozzáří každou ženu. Některé ale přitáhnou nepříjemnou pozornost

V teplém počasí si rádi užíváme slunce a nosíme mnohem výraznější barvy než jindy v roce. Lákáme tím na sebe ovšem hmyz, kterého se pak nemůžeme zbavit. Jakým barvám byste se měli vyhýbat, aby na vás nelétali mouchy, komáři a další havěť?

Hmyz může přenášet nemoci

Některé odstíny barev přímo lákají mouchy, komáry, nebo dokonce klíšťata. Přes letní měsíce byste se jim tedy měli vyhnout, i když je jasné, že je to někdy těžké. V letních dnech jsme více svobodnější, i co se týče barev oblečení. Barevné šaty, kraťasy, sukně, nebo dokonce boty mohou být lákadlem pro hmyz.

Doporučený článek:  Žvýkačka na oblečení nemusí znamenat katastrofu. Díky jednoduchým trikům po ní nezůstane ani památky

Je jedno, jakou barevnou kombinaci budete mít na sobě. Jestliže si vyberete barvy ze seznamu, můžete si být jistí, že po vás určité druhy hmyzu půjdou. Léto je časem, kdy se hmyz objevuje především ve večerních hodinách, když si chceme po práci odpočinout. Bohužel klíšťata nebo komáři mohou přenášet nebezpečné nemoci, které lze jen obtížně vyléčit. Mezi takové patří například klíšťová encefalitida nebo lymeská nemoc.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké barvy přitahují komáry a další hmyz?

Klíšťata mohou být velmi nebezpečná, zvlášť pokud si jich hned na svém těle nevšimnete a navíc je vytáhnete špatným způsobem. Jsou to malí tvorové, kteří nejsou skoro vidět. Objevují se nejen v lesích nebo na loukách, chytit je můžete klidně i ve městě. Proto se po každé procházce zkontrolujte, nejlépe ve sprše.

Doporučený článek:  Nenošení spodního prádla je pro mnohé ženy jasná volba

Klíšťata reagují na jasné barvy, stejně jako komáři. Proto si raději do lesa nebo celkově do přírody neberte například červenou barvu, oranžovou nebo světle modrou. Mouchy mají na barvu jiné „požadavky“, líbí se jim hlavně žlutá . Před otravným hmyzem se můžete chránit nejen kupovanými repelenty, ale také si některé z nich vyrobit doma. Je to velmi jednoduché, a pokud použijete oleje, které hmyzu nevoní, úspěch máte zaručen.

Zdroj: https://www.overunderclothing.com/blogs/news/smart-clothing-choices-that-help-avoid-certain-insects