Móda

Krásné a zdravé nehty jsou vizitkou každé ženy. Profesionální péči jim lze dodat i doma

Abyste udělali dojem na ostatní, nemusíte mít nehty nalakované. Stačí, když budou krásně upravené, přirozeně lesklé a pevné. Jak takových nehtů docílit, se dozvíte právě z článku. Musíte o ně hlavně pečovat, nejlépe každý den. Posilovat je nejen domácími prostředky a také se stravovat zdravě. Správné potraviny totiž zajistí sílu a pevnost nehtů, vlasů i kostí.

Nehty můžete posilovat každý den

Jestli máte slabé nehty, projeví se to hlavně tím, že se budou lámat a třepit. Můžete si pomoci například přesličkou. Dejte si půl hrnku olivového oleje do misky, přidejte dvě lžíce přesličky a nechte louhovat asi 15 minut. Ochladťe, sceďte a dejte si nehty na 15 minut do výsledného nálevu. Jestli máte nehty žluté, můžete je na deset minut ponořit do roztoku sody a několikrát denně je potírat citronem.

Nehty si můžete opečovávat také během koupání. Dejte si do koupele tekutý parafín nebo rostlinný olej, použít můžete také želatinu, kterou si rozpusťte v horké vodě a ponořte do ní celé ruce asi na 15 minut. Používejte jednou za týden. Můžete si každý den do nehtů vetřít kondicionér, který můžete nebo nemusíte smíchat s ricinovým olejem.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro nehty je důležitý vápník a vitaminy A a E

Jestli chcete mít krásné nehty, nemusíte si je hned lakovat nebo jít ke kosmetičce, která vám je upraví. Klidně postačí také domácí péče, která nevyjde draho a navíc si ji můžete udělat v klidu u oblíbeného pořadu v televizi. Budete potřebovat jen kvalitní pilník, nůžky a také kleštičky. Nehty si můžete nalakovat například bezbarvým lakem, který zaplní rýhy na nehtech.

Některé doplňky mohou nehty vyživit a zároveň jim dodat lesk. Kosmetické salony používají kvalitní doplňky, které jsou sice dražší, ale nehtům opravdu pomohou. Zakoupit si tak můžete leštičky na nehty, frézky nebo nůžky na odstranění kůžičky kolem nehtů, která vypadá nevzhledně.

Zdroj: https://www.glamour.com/gallery/10-steps-to-the-perfect-at-home-manicure