Zajímavosti

Došlá faktura od operátora na několik tisíc. Doplatíme na hloupou chybu, a přitom stačí drobnost

Máte paušál se sjednanou částkou, ale faktura vám přišla na sumu úplně jinou, podstatně vyšší? Pokud ano a chcete celí rozčilení volat na infolinku operátora, raději ještě počkejte. Nejprve vezměte do ruky fakturu, výpis hovorů a SMS a vše si důkladně projděte. Chyba možná není na straně vašeho mobilního operátora.

Za co platíme?

Když máme sjednaný paušál, je vhodné znát jeho parametry. Tedy kolik volných minut a SMS máme nebo kolik máme k dispozici volných dat pro internet. Tarify se množstvím a možnostmi mohou lišit, výjimkou dnes nejsou ani tarify neomezené. Zároveň to ale neznamená, že nemůžeme platit víc, než je sjednáno ve smlouvě. Obvykle za to nemůže operátor, ale my.

Doporučený článek:  Přehnaná hygiena škodí zdraví. Pravidelně je třeba mýt pouze tři části těla

Co jsou platby navíc?

Přišla vám faktura, která je násobně vyšší než sjednaný paušál? Potom je dobré zjistit si, co jsou platby navíc. I když máte vše neomezené, neznamená to, že máte ve své měsíční platbě zahrnuto vše. Jsou i platby, aktivity spojené s vaším voláním a zasíláním zpráv, které se do paušálu nezapočítají. Podívejte se, o jaké jde. Když si na ně dáte pozor, vyúčtování se vám navyšovat nebude.

Zdroj obrázku: Freepik

Barevné linky

Volání na ně může stát různé peníze. Každý asi ví, že ta s předvolbou „800“ je zdarma. Jsou ale i takové, kde platíte, a paušál se na tyto hovory nevztahuje. Jedná se často o takzvané modré, bílé nebo duhové linky.

Doporučený článek:  Vědci dokázali nepříjemný dopad chytrých telefonů. Při dlouhodobém používání poškozují zuby

Prémium SMS

SMS sice můžete mít v paušálu zdarma, ale rozhodně ne všechny. Řeč je o takzvaných prémium SMS, kterými si můžete třeba koupit lístek na MHD nebo zaplatit parkování. Částku potom zaplatíte ve svém paušálu, který je vám o dané sumy navýšen.

Volání do zahraničí

Při volání je dobré zkontrolovat si, zda voláte v rámci České republiky. Pokud číslo začíná jinak než „+420“, jedná se o zahraniční hovor. A ten může být drahý a řada paušálů dané hovory nemá zahrnuty v celkové ceně.

Zdroj: https://www.smartcapitalmind.com/what-factors-affect-the-price-of-a-phone-bill.htm