Móda, Zajímavosti

Pánské sukně budí kontroverze, pomalu se ale stávají nepřehlédnutelnou součástí módního světa

Již od pradávna jsou ženy spojovaný s růžovou barvou, muži zase s modrou, která je pro ně typická. Muži nikdy nenosí šaty ani sukně, jsou jim souzeny pouze dlouhé kalhoty nebo kraťasy. Takový trend se ale možná změní, protože už dnes můžete na ulici potkat muže, kteří jsou oblečení do sukní a rozhodně se za to nestydí.

První sukně pro muže se objevila již v roce 1984

Jako první si sukně vyzkoušeli Skotové, první pánská sukně v módním světě pak byla navržena v roce 1984 a designově připomínala skotský kilt. Tato sukně vyvolala na veřejnosti velký rozruch, protože zbořila tradiční rozdělení pánského a dámského šatníku. Opravdu mohou muži nosit sukně stejně jako ženy? Návrhář, který sukni pro muže vymyslel, si myslí, že je to diskriminace, pokud se mužům zakazuje sukně nosit. Stejně jako jsou ženy viděné v kalhotách, proč by nemohl muž mít sukni?

Doporučený článek:  Krásné a husté obočí můžeme získat díky citronu nebo cibuli

Dnes již můžete na přehlídkových molech vidět pány, jak jsou oblečení do dámských šatů nebo sukní a pyšně se v nich předvádějí, jako by to bylo normální. Pánské sukně nebo šaty tu jsou s námi už ale nějakou dobu, nejedná se o módní výstřelek. Poptávka po pánských sukních se neustále zvyšuje a je potřeba na to reagovat. Žádné inovace v módě pro muže nebo ženy se neobjevily. Pánská sukně je kousek, který vzbudí zájem.

Zdroj obrázku: Freepik

Celebrity se také ukazují v sukních

Billy Porter je jedním z těch, kteří se na červeném koberci ukázali v sukni. V roce 2019 na udílení Oscarů vytvořil kontroverzní outfit, když si vybral černé plesové šaty a upozornil na sebe celý svět. Lidé na internetu se rozdělili na dvě skupiny, jedni ho obdivovali, druzí to považovali za nechutné. Nutno ale dodat, že herec sdělil, že po takovém oblečení toužil už delší dobu.

Doporučený článek:  Japonské studentky nesmějí nosit culíky a jiné než bílé prádlo. Nesmyslná pravidla mají překvapivý důvod

Mezi dalšího milovníka dámských sukní patří Harry Styles. Patří mezi nadané hudebníky a jeho písně se pravidelně objevují v rádiu. Styles si rád namaluje nehty, nosí šperky a v jeho šatníku nechybí sukně. Muži v sukních nebo šatech se začínají objevovat také na obálkách různých časopisů a dá se očekávat, že sukně budou za chvíli nedílnou součástí také mužské osobnosti.

Zdroj: https://fashionunited.uk/news/fashion/tracing-a-trend-men-in-skirts/2022061363585