Móda

Cukr, káva, citron. Tahle silná trojka zatočí s celulitidou a zanechá hladkou pokožku

S celulitidou má dnes problém snad každá žena. Je to přitom stav, který je přirozený a snad žádná žena nemůže říct, že by nikdy celulitidu neměla. Je možné proti ní bojovat, ať prostředky, které si koupíte v obchodech, nebo domácími metodami, které jsou snadno dostupné a levné.

Budete potřebovat masážní rukavice a kávovou sedlinu

Pokud si budete chtít dělat masáže, budete potřebovat drsnější rukavice. Masírujte si problémové oblasti krouživými pohyby. Masáží nejenže podpoříte metabolický systém, ale také krevní oběh. K masáži můžete použít například bylinné oleje, které jsou aromatické, a můžete si vybrat podle vlastní vůně.

Dobré je používat kávovou sedlinu. Tu se vyplatí nevyhazovat, protože se může hodit jako prostředek na kvalitní peeling. Díky kávě bude pokožka celého těla pevnější a pružnější a pomerančová kůže se bude o to méně tvořit. Můžete sedlinu smíchat s tělovým mlékem, které běžně používáte. Potřete si se směsí problémová místa, nechte několik minut působit a poté umyjte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravit si můžete také peeling z cukru

Cukr sice není pro zdraví vůbec vhodný, ale může být užitečný proti celulitidě. Můžete ho smíchat s medem a olivovým olejem. Použít ale můžete také jiný olej. Všechny přísady pečlivě smíchejte a vmasírujte do vlhké pokožky. Pokud máte suchou pokožku, určitě tento recept vyzkoušejte, protože uklidní také podráždění.

Citronová šťáva se dá využít na mnoho věcí. Můžete ji použít v boji proti celulitidě, a pokud ji spojíte s kajenským pepřem, dostanete kombinaci, která bude velmi účinná. Stačí jeden citron, sklenice vody a pepř. Všechno promíchejte a pijte třikrát denně. Pokud vydržíte, celulitida bude postupně mizet. Je dobré se věnovat sama sobě, protože je to velmi důležité. Jedině tak se budete cítit ve svém těle dobře a to má velký vliv také na vaši náladu a míru stresu nebo únavy.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/weight-loss/weight-loss-home-remedies-to-get-rid-of-cellulite-naturally/photostory/85098474.cms