Rady a tipy

Bílá znovu bílou díky jednoduchým domácím metodám: stačí sáhnout do kuchyně nebo lékárničky

Všichni milují léto a v létě se nosí hlavně světlé barvy, které projasní každého člověka. V létě tak často nosíme také bílé oblečení, protože nepohlcuje sluneční paprsky a v takovém oblečení je nám menší teplo. Bílé oblečení má bohužel tendence rychle zešednout, vidět na něm jsou také zaschlé skvrny od potu. Jakými domácími metodami znovu bílou barvu oživíte?

Použít můžete ocet, aspirin nebo mléko

Citron můžete použít nejen v kuchyni, ale bude se hodit také na bělení prádla. Snadno zbaví oblečení žlutých stop od potu a můžete ho navíc použít několika způsoby. Jedním z nich je nalít vodu do hrnce, přidat několik plátků citronu, vložit do něj pár kousků oblečení a nechat chvíli působit. Po hodině můžete bílé prádlo vyprat klasickým způsobem. Citronovou šťávu zase můžete přidat přímo do praní. Bílé prádlo nejlépe usušíte na slunci, které zároveň také bělí. Citron můžete použít i na záclony nebo povlečení.

Doporučený článek:  Přirozeně ztmavit obočí jde pomocí bylinek i sladkého medu. Těšit se můžete na dokonalý vzhled

Mléko je možná netradiční surovina pro bělení, ale opravdu funguje. Stačí ho nalít do velké mísy a vložit do ní oblečení. Nechte prádlo namočené několik hodin a nakonec vyperte v pračce, jak jste zvyklí. Na bělení bude dobře fungovat také aspirin. Stačí rozpustit několik tablet ve vodě a ponořit do ní oblečení. Jako bělidlo budou fungovat jen bílé tablety, protože ty barevné by mohly látku obarvit.

Zdroj obrázku: Freepik

Na bělení můžete použít také ocet nebo peroxid vodíku

Peroxid se používá většinou k dezinfekci škrábanců nebo jiných ranek, ale můžete ho využít i jako bělidlo. Můžete ho nalít přímo na skvrnu nebo smíchat s čisticím přípravkem. Ocet je přísada, která je všeobecně známá nejen v kuchyni, ale také v domácnostech jako úklidový prostředek.

Doporučený článek:  Správné ošetření udrží zahradní nábytek funkční a bez poškození

I v tomto případě může zachránit některé kousky oblečení. Kromě bělení oblečení také změkčí. Můžete ho nalít do komory místo aviváže, nebo ho nanést přímo na skvrnu, například od potu. Bělicí efekt zvýšíte, pokud tak učiníte těsně před praním.

Zdroj: https://housekeeping.wonderhowto.com/how-to/10-ways-whiten-clothes-without-using-any-bleach-0162473/