Móda

Špatně zvolený sestřih může napáchat velké škody. Vyberte si účes, který nechá vaši tvář vyniknout

Pro kadeřníky není nic horšího, než příchod klientky, mávající časopisem a nadšeně ukazující na fotografii Jennifer Aniston s jejím ikonickým sestřihem. Na tom by nebylo nic špatného, pokud by se tento krásný účes hodil k tváři klientky. Jistě, profesionál na tento problém upozorní, ale pokud si klientka trvá na svém, může kadeřník čelit následným pomluvám, poškozujícím jeho pověst. Než se vydáte do kadeřnického salónu, zkontrolujte, zda vám vybraný sestřih nepřidá roky nebo kila navíc.

Krátké vlasy rozhodně nejsou pro každého

Pokud toužíte po radikální změně a chystáte se přejít z dlouhých kadeří na krátký rošťácký rozcuch, vezměte v potaz čas, který budete muset věnovat častým návštěvám kadeřnictví. Ve většině případů je nutné vlasy zastříhávat každé 2-3 týdny, jinak působí účes neupraveně. Rozhodně je na místě přihlédnout i k vaší výšce, krátké vlasy totiž opticky prodlouží postavu, což je vhodné spíše pro ženy menšího vzrůstu. Tento sestřih není vhodný, pokud máte kulatý nebo hranatý obličej.

Kompromisem mezi dlouhými a krátkými vlasy jsou různé druhy mikád, která obličej opticky zeštíhlí, zvýrazní jeho kontury a uberou nadbytečné kilogramy i roky. V kombinaci se správně zvoleným odstínem barvy ladící s vaším tónem pleti, budete s tímto účesem za bohyni.

Dlouhé vlasy pro hračičky

Pokud máte čas a chuť věnovat se intenzivnímu stylingu, mohou vaše dlouhé vlasy vypadat každý den jinak. V pondělí rovné, v úterý jemně zvlnění a středa patří roztomilým kudrlinkám – poznáváte se? Pak jsou pro vás dlouhé vlasy tou správnou volbou. Hodí se pro všechny typy tvarů obličeje, protože díky jejich délce můžete vykouzlit jakýkoli účes, včetně iluze ofiny či krátkého sestřihu. S nepřeberným množstvím sponek, čelenek, veselých gumiček a pinetek můžete dát velký prostor své fantazii.