Móda, Rady a tipy

Zbavte skříň zápachu a vlhkosti. Díky jednoduchým metodám bude prádlo vždy svěží

Každý z nás chce mít dokonale uklizenou, organizovanou a voňavou skříň s oblečením. Bohužel právě zde se často drží vlhkost a tvoří se plísně, které velmi nepříjemně zapáchají. Existuje hodně možností a metod, které můžete vyzkoušet. Nejlepší jsou vždy způsoby, které používaly naše babičky. Naučte se, jak spolehlivě zatočit s vlhkostí v šatní skříni.

Spolehněte se na ocet a hřebíček

Úklidem musíte začít. Vyprázdněte celou skříň a vytřete ji směsí na bázi octa. Na litr vody potřebujete jen dvě lžíce octa. Tímto roztokem skříň důkladně vytřete, osušte a nechte vyvětrat. Klidně otevřete i okna, aby skříň pořádně vyschla. Potom do ní můžete vrátit oblečení. Jestli chcete zahnat moly, nezapomeňte skříň vystříkat levandulovým olejem nebo osvěžovačem.

Doporučený článek:  Kvasnicový postřik zbaví rostliny na zahradě mšic

Máte-li v šatníku nepříjemný zápach plísně, budete potřebovat silnější kalibr. V první řadě zopakujte první krok a vytřete skříň octovou směsí. Potom vložte do skříně několik misek s drceným hřebíčkem. Podobně můžete postupovat s jedlou sodou na talířku nebo s kdoulemi. Tyto suroviny absorbují vlhkost i pachy, a proto budete mít skříň jako novou.

Zdroj obrázku: Freepik

Horké mléko je netradiční metodou, která funguje

Naše babičky přísahaly také na horké mléko. Vezměte skleněnou nádobu a naplňte ji horkým, ne vroucím mlékem. Vložte nádobu do skříně, zavřete dveře a počkejte 10–20 minut. Potom zkontrolujte, jestli zápach zmizel. Pokud přetrvává, tento postup opakujte ještě několikrát. Uvidíte, že budete mít za chvíli skříň bez nepříjemného zápachu.

Doporučený článek:  Správná prevence sníží riziko napadení klíštětem

Jak zajistit nádherně voňavou skříň?

Vyrobte si doma voňavé sáčky s levandulemi, které nádherně provoní vaši skříň i celou ložnici. Stačí vám jen plátěné sáčky, do kterých vložíte okvětní lístky (levandule, růže nebo sušených bylinek). Použít můžete také kůru citrusů. Do skříně ale můžete rozmístit také vonná mýdla, která najdete v každém obchodě, a můžete si vybrat vůni, která se vám líbí nejvíce.

Zdroj: https://www.spaceenvy.net/10-tips-for-eliminating-odors-in-closets