Stravování, Zdraví

Místo kávy vsaďte po ránu na mrkvovou šťávu. Tělo bude v perfektní kondici a pokožka zazáří

Mrkvová šťáva je skutečná vitamínová bomba, kterou si může každý připravit sám. Má spoustu vlastností, díky kterým našemu tělu dáme potřebnou péči. Stojí za to přidat ji do stravy. Bude příznivě působit na naši pleť a zdraví. V tomto článku vám prozradíme, kdy a jak pít mrkvovou šťávu, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Můžeme pít mrkvovou šťávu každý den?

Mrkvová šťáva je velmi zdravá, ale jako všechno je třeba pít ji s mírou. Můžete si ji dát každý den, ale v omezených dávkách. Kolik mrkvové šťávy pít denně, závisí na věku: dospělí mohou pít 2 sklenice denně, děti starší 7 let mohou 1 sklenici denně, děti od 4 do 6 mohou 170 ml mrkvové šťávy denně.

Doporučený článek:  Včelí pyl posiluje imunitu, je plný důležitých vitamínů

Mrkvová šťáva nahradí jednu porci ovoce a zeleniny. Když to přeženeme, mohou nastat různé reakce, jako například suchá pokožka, zvětšení jater a vypadávání vlasů. Člověk by si myslel, že zdravé stravy nikdy není dost, ale i zde platí zlaté pravidlo, že všeho moc škodí.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy pít mrkvovou šťávu?

Mnoho lidí dělá chybu, že pije šťávu večer nebo odpoledne. Nejlepší je pít ji na prázdný žaludek nejméně 15 minut před jídlem. Když pijeme šťávu na lačno, umožní to tělu soustředit se na vstřebávání všech důležitých živin. Po šťávě bychom se měli ještě správně nasnídat, protože mrkvová šťáva není dostatečná porce energie pro ranní probuzení organismu.

Doporučený článek:  Heřmánek posílí poškozené vlasy a zbaví je lupů

Mrkvová šťáva obsahuje velké množství vitamínu A, B, C, D a K. Dodá tělu velké množství vlákniny, která napomáhá při zácpě a podporuje trávení. Je bohatá na betakaroten, který příznivě působí na naši pokožku. Díky této složce má pokožka krásnější a zdravější odstín, který dodává efekt přirozeného opálení. Mrkvová šťáva navíc dokonale vyživuje pokožku, urychluje její regeneraci a zvyšuje pružnost.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/carrot-juice-benefits