Krása

Stačí čtyři minuty a tuk na stehnech začne mizet. Dejte si po Vánocích pořádně do těla

Vnitřní strana stehen je pro ženy velmi nepříjemnou oblastí těla. Mnohé z nás bojují s přebytečným tukem na této části nohou. Existují ale cvičení, která vám pomohou účinně se zbavit tohoto problému. Pouhé 4 minuty stačí pro zhubnutí vnitřní strany stehen.

Pravidelné cvičení

Tuková vrstva, kterou mnohé ženy pozorují na vnitřní straně stehen, není nic jiného než tuková tkáň. V tělocvičně a během fitness kurzů se můžete často setkat s požadavky účastníků, aby jim trenér ukázal cvičení, která se zaměřují právě na tyto partie. Měli byste si ovšem uvědomit, že účinný způsob spalování tuků pouze z jedné oblasti těla ještě nebyl vynalezen.

Takže abyste zeštíhlili vnitřní stranu stehen, měli byste si vybrat cvičení, která urychlují spalování tuků v celém těle. Nejúčinnější jsou ta, která zapojí co nejvíce svalů. Svaly spalují tělesný tuk během práce, ale i po tréninku během regenerace. Obzvlášť účinný v tomto ohledu, jak zdůrazňují trenéři, může být intervalový trénink.

Zdroj obrázku: Freepik

Tabata

Jednou z mimořádně populárních forem je tabata, což je velmi intenzivní, ale krátké cvičení. Pouhé 4 minuty stačí k tomu, aby tuková tkáň na vnitřní straně stehen začala mizet. Takový trénink zvyšuje metabolismus a umožňuje spalovat tuky až 72 hodin po tréninku. Tabata se však nedoporučuje začátečníkům.

Tréninku by mělo předcházet 10–15minutové zahřívání, které připraví tělo na zvýšené úsilí. Cvičení by se měla přizpůsobit úrovni dovedností a úrovni postupu. V tabatě jsou zahrnuty cviky jako například kliky (nejsme-li schopni dělat tradiční, můžeme si váhu těla přesunout na kolena), skoky, napínání břišních svalů. Nejlepší je cvik, kdy ležíte na zádech, zvednete nohy ohnuté v kolenou pod úhlem 90 stupňů a ruce položíte na šíji, pak zvednete hrudník, dokud nebudou břišní svaly maximálně napnuté. Na internetu najdete velké množství cviků pro správné cvičení.

Zdroj: https://www.wellandgood.com/what-is-tabata/