Krása

Pro krásu se musí trpět. Masáž kartáčem může být nepříjemná, účinky ale ocení každá žena

Suché kartáčování získává v poslední době na oblibě. Pochází z ajurvédské medicíny a můžete ho provádět středně tvrdým kartáčem. A v čem spočívá jeho kouzlo? Vaše pokožka bude ošetřená, mrtvé kožní buňky vypadnou, aby uvolnily místo novým. Budete se cítit lépe a vaše kůže bude vypadat mladistvě.

Zbavíte se celulitidy a přestanou vám zarůstat chloupky

Tuto metodu ocení hlavně ženy, které trpí na celulitidu nebo jim častěji zarůstají chloupky. Masáž stimuluje krevní oběh, odpočinete si u ní a také budete mít lehčí nohy. Uleví se tak ženám, které denně pracují na nohou, například servírkám nebo letuškám. Křečové žíly zmizí a vy si odpočinete. Jak provádět suché kartáčování, si následně vysvětlíme. Je to vlastně postup, při kterém nebudete potřebovat vodu. Bude vám stačit kartáč, následně oblíbený hydratační krém a je hotovo.

Doporučený článek:  Hormony ovlivňují vzhled více, než se zdá. Stav pokožky vše prozradí

Kartáč by měl být vyrobený z přírodních štětin, syntetické by mohly dráždit pokožku a všeobecně nejsou doporučované. Tvrdost by měla být střední, začátečníci si mohou pořídit kartáč s měkčími štětinami. Tvar by měl mít takový, aby vám byl příjemný do ruky. Také bude důležité jeho čištění, a to po každých 4–5 masážích. Stačí ho většinou pouze navlhčit a nanést na něj prací prostředek, následně opláchnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Masáž může být nejdříve bolestivá

První masáž suchým kartáčem může být nepříjemná, někteří uvádí dokonce bolestivá. Po několika aplikacích už ale budete vědět, jak na to, a zlepší se to. Lidé s nízkým prahem bolesti by tuto masáž měli vynechat nebo se nejdříve masírovat houbou nebo rukavicí. Masáž byste měli provádět třikrát týdně. Postupuje se zdola nahoru směrem k srdci. Začněte tedy chodidly, pokračujte na lýtka a stehna. Přesuňte se na břicho, ruce a krk. Kruhové pomalé pohyby, které budou citlivé, by měly přinést kýžený výsledek.

Doporučený článek:  Akné může mít několik příčin. Řešením je úprava jídelníčku i správná péče o pleť

Masáž by měla trvat 10–20 minut, na kartáč příliš netlačte, aby vám masáž byla příjemná. Před kartáčováním nemusíte na tělo nanášet pleťové vody nebo oleje. Teprve po ukončení masáže se vykoupejte a naneste hydratační krém.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/the-truth-about-dry-brushing-and-what-it-does-for-you/