Zajímavosti

Britští vědci rozdělili majitele koček do pěti skupin. Zjistěte, ke které patříte vy

Velký počet kočičích obyvatel v Británii přiměl Britské vědce k zajímavému výzkumu. V tomto výzkumu vědci hodnotili, jaký mají majitelé koček postoj k tomu, že jejich mazlíčci se vydávají na lov malých savců. Zjistilo se, že páníčky můžeme rozdělit do pěti kategorií.

Pět kategorií majitelů koček

Jako první jsou zde takzvaní svědomití pečovatelé, tito jsou znepokojení z toho, jaký vliv má pohyb a lov koček na biodiverzitu bezprostředního okolí, a cítí se zodpovědní za škody, které by případně mohly jejich kočky způsobovat. Další jsou znepokojení obránci, kteří se až tak nezajímají o ostatní zvířata a jejich bezpečnost před kočkami. Nejvíce se zajímají o bezpečnost svých čtyřnohých mazlíčků.

Doporučený článek:  Co přijde po smrti neví nikdo, víme však, co prožívá umírající člověk

Tolerantní pečovatelé jsou tací, kteří si jsou vědomi mysliveckých excesů svých koček, ale přesto s tím nic nedělají, i když k tomu mají negativní postoj. Ležérní majitelé. Tato skupina si vůbec neuvědomuje, že jejich kočky by mohly svým lovením a pobytem v přírodě škodit okolí. Jejich nevědomost bývá hlavně důsledkem nezájmu o jejich kočky.

Zdroj obrázku: Freepik

Možné omezení svobody koček

Poslední skupinou majitelů koček jsou obhájci svobody. Tato skupina si plně uvědomuje důsledky škod, které mohou jejich kočky způsobovat. Avšak důrazně nesouhlasí s jakýmkoli omezováním svobody svých koček a jejich práva na lovení a volný pohyb v přírodě. Kvůli tomuto problému začaly vznikat různé organizace, které bojují proti kočkám ve snaze ochránit malá zvířata.

Doporučený článek:  Alkohol obsahuje velké množství kalorií. Patří sem i vodka a víno

V Británii dosahuje počet domácích koček až 10 milionů. I když ne všechny pravidelně loví, jejich počet výrazně ovlivňuje popualaci menších savců a ptáků ve městě a na vesnicích. Cílem studie bylo položit základy pro vytvoření kompromisu mezi majiteli koček a organizacemi, které bojují proti nim. Prvním závěrem studie, tedy rozdělení do těchto kategorií, přináší možnost pro správnou komunikaci s různými majiteli koček, aby se povědomí o možných škodách mohlo šířit.

Zdroj: https://neurosciencenews.com/cat-owner-psychology-16968/