Zajímavosti, Zdraví

Žvýkání přináší nečekaně skvělé benefity. Pomůže zhubnout, a dokonce předejde potratu

Žvýkání je pro mnohé známkou toho, že se někteří lidé neumí chovat. Žvýkačky, a to především ty, které obsahují mátu nebo podobné bylinky, jsou přitom našemu zdraví velmi prospěšné. Díky žvýkání budeme štíhlejší, ale také se nám vyčistí střeva po operacích. Těhotné ženy se zase díky žvýkačkám nemusí obávat potratu nebo předčasného porodu. Žvýkačky bychom tak měli mít pořád po ruce.

Gumová hmota tu byla už před tisíci lety

Žvýkačky nejen že čistí ústní dutinu, ale mohou pomoci také v jiných ohledech. Jaká mají využití? Žvýkačky jsou vhodné především pro těhotné ženy. Vědci dokázali, že žvýkáním a péčí o ústní dutinu ženy mohou předejít nejen potratu, ale také předčasnému porodu. Ty jsou v posledních letech bohužel velmi časté. Jestliže budoucí maminka o své zuby pečuje, rozhodně má napůl vyhráno. K tomu pomůže právě žvýkání.

Žvýkačky by měly být hlavně bez cukru, kterého je v lidském těle nadbytek. Stačí pouze jediná žvýkačka, kterou si koupíte v každém obchodě a nestojí více než 30 Kč. Je až neuvěřitelné, co všechno můžete žvýkáním dokázat. To se bude hodit i po náročných operacích srdce. Právě po nich hrozí problémy s trávením a vyprazdňováním. Žvýkáním zabráníte střevní neprůchodnosti a rekonvalescence bude trvat o něco kratší dobu.

Zdroj obrázku: Freepik

Žvýkáním předejdete chuti na sladké

Žvýkáním žvýkačky do mozku vyšlete signál, který rozpohybuje střeva. Je to velmi jednoduchý proces, který je účinný. Žvýkačky ale mohou zajistit také štíhlou postavu. Pokud dostanete chuť na sladkosti, můžete ji překonat právě pomocí této gumy. Do úst dostanete kousek potravy, chuť na sladké vás přejde a vy se budete dlouhodobě udržovat štíhlí.

Jako v každém případě i tady platí, že jestli si dáte velké množství žvýkaček, může vám to jen uškodit. Žvýkačky byste také nikdy neměli spolknout, protože tím byste si střeva pouze ucpali. Proto dbejte na to, abyste žvýkačku vyndali z úst před spaním nebo v případě, že se chystáte do společnosti. Mluvit s lidmi se žvýkačkou v ústech je neslušné.

Zdroj: https://www.newfoodmagazine.com/news/160738/chewing-gum-that-stops-sugar-cravings-created-by-start-up/, https://www.tribuneindia.com/news/health/chewing-gum-after-heart-surgery-may-help-relieve-gut-problems-309759, https://www.newscientist.com/article/2307130-chewing-gum-while-pregnant-linked-to-fewer-premature-births-in-malawi/, https://www.newtowndentalcare.co.uk/blog/2019/10/16/can-chewing-gum-really-clean-your-mouth, https://www.webmd.com/parenting/baby/news/20220204/chewing-gum-preterm-birth, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6472604/, https://time.com/collection/guide-to-weight-loss/4736062/slow-eater-chew-your-food/, https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDv%C3%BDk%C3%A1n%C3%AD, https://blog.ochsner.org/articles/5-reasons-chewing-gum-is-good-for-you