Vztahy

Vztah na dálku může přečkat vše. Klíčem je vzájemná důvěra a sdílení maličkostí

Nemusí se vždy jednat o mořeplavce, který tráví každoročně několik měsíců na cestách. Studijní nebo pracovní příležitosti jsou nejčastějšími důvody, proč jeden z partnerů musí opustit domov, což je nesnadná situace pro oba z páru. Jak udržet vztah na dálku a jak uspořádat svůj život, aby partnerství přečkalo i tuto nelehkou zkoušku? Inspirujte se tipy lidí, kteří prošli tímto nelehkým obdobím a uspěli!

Bez důvěry to nepůjde

Odloučení vztah prověří, to si musí oba partneři uvědomit. Důvěra je zásadní podmínkou, aby vztah vydržel tuto těžkou zkoušku. Bez vzájemného důvěřování nemá smysl ve vztahu vůbec pokračovat. U jednostranného pojetí hrozí neustálé podezírání, později obviňování s následným obhajováním. Důvěra je proto nezbytným předpokladem pro úspěšný vztah, musí být ale oboustranná a bezpodmínečná.

Doporučený článek:  Vztah na dálku lze zvládnout díky důvěře, upřímnosti a každodennímu kontaktu

Buďte k sobě upřímní

Další radu, kterou dávají všichni, kteří znají pocit dlouhodobého odloučení od partnera, je upřímnost. Mluvit bez zatajování pocitů, pochybností i chmur může pomoci překonat vzdálenost a dává šanci vztahu přežít i na tisíce kilometrů. V současné době existuje mnoho možností, jak spolu na dálku komunikovat, ale je nutné být k sobě a k druhému upřímný.

Zdroj obrázku: Freepik

Vzájemné ujišťování a vyznávání lásky

Něha a vzájemná blízkost chybí, obdobně jako doteky, polibky a sex. Při odloučení je nutné se vzájemně o své lásce ujišťovat, psát nebo říkat „miluji tě“ co nejčastěji může výrazně zlepšit vzájemné rozpoložení partnerů. Doporučují se i hovory o lásce, citech nebo nejniternějších emocích. Kontakt by měl být k tomu co nejčastější, ideálně na denní bázi, protože sdílení každodenních útrap a spoluprožívání i těch nejmenších radostí pomáhá překonat vzdálenost.

Doporučený článek:  Tyto signály prozradí, že o vás bývalý partner pořád stojí

Rada na závěr? Pomohou videohovory!

SMS, WhatsApp nebo telefonické hovory? Udržet vztah na dálku pomohou, ale videohovory nebo videochaty jsou vhodnější, protože vzájemný pohled prozradí více skrze mimiku ve spojení s tónem hlasu. Lidé, kteří žili na dálku, potvrzují, že pohled na druhého pomáhá překonat odloučení a vzbuzuje touhu. Tímto způsobem lze hrát šachy, sdílet spolu další okamžiky při společném vaření, uspávání dětí nebo oslavách. Lze ale také online randit! A co teprve striptýz před kamerou nebo pikantní konverzace? Díky těmto radám vztah přežije vše!

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/communication/21-best-tips-making-long-distance-relationship-work.html