Vztahy

Sex jako další povinnost v domácnosti: většina mužů netuší, jak v ženě vyvolat touhu

„Budu muset ještě dneska pracovat?“ Taková otázka nezní nikterak zvláštně v zaměstnání, ale o to více překvapí v domácím prostředí v souvislosti se sexem. Pro mnoho žen je sex jen jedním z dalších denních pracovních úkolů, které musí v daném čase splnit. Z toho důvodu jsou rády, když v daný den takový úkol odpadne a ony mohou strávit večer podle svých představ. Jak v ženách probudit touhu nebo nadšení pro sexuální hrátky?

Umění svádět není o těle

Podle Michaela Badera, autora knihy o mužské sexualitě, je důležité si uvědomit, že myšlenky na „sex se rodí v hlavě a s mozkem ženy plně souvisí“. Nestačí se ženy letmo dotknout, případně ani to ne, a poslat ji do ložnice a očekávat, že splní veškeré mužské tužby. Bohužel to v mnoha domovech a dlouholetých soužitích tak vypadá. Podle Badera by si však muži měli konečně uvědomit, že „hlavním pohlavním orgánem ženy je mozek a podle toho je nutné k tomu tak přistupovat“.

Doporučený článek:  Od žen, které do vztahu dávají vše, muži utíkají
Zdroj obrázku: Freepik

Konverzace jako cesta ke vzrušení

„Proč se se mnou žena nechce milovat, i když není unavená?“ Podle Badera by měli partneři spolu hovořit. Už jen konverzace o tužbách a sexuálních představách totiž může být onou předehrou ke krásnému sexuálnímu zážitku. Ženám samotným je totiž trapné mluvit o sexu nebo svých touhách, proto raději nechávají iniciativu na mužích, to má však své stinné stránky. Může to totiž skončit pověstným „Nechceš jít do ložnice?“, věty, která rozhodně není vzrušující ani lákavá a sex je pak považován jen za další pracovní úkon všedního nebo víkendového dne.

Doporučený článek:  Dlouhodobý vztah nemusí být nudný, jde ho snadno oživit

Osvojení techniky svádění

Mnoho žen se obává, že by prozrazením svých tajných tužeb mohly vypadat promiskuitně nebo by jejich chování mohlo vyznít nepatřičně. Z toho důvodu pak raději leží a čekají, zda muž sám přijde na to, jak je vzrušit nebo potěšit. V případě, že se mu to nedaří, raději se sexu s ním vyhýbají, často tomu bývá i v dlouhodobých vztazích. Cesta ke vzájemnému potěšení však vede v osvojení techniky svádění, ale také otevřenosti, kdy si partneři promluví o svých touhách, experimentování nebo zážitcích, které je lákají. Často pak najdou cestu, jak se vzájemně potěšit.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/news/what-when-shes-not-interested-sex/