Móda

Šatník je pro každou ženu srdcová záležitost. Oblíbené kousky udrží roky krásné jednoduché triky

O své věci bychom se měli pravidelně starat, jako například o oblečení a doplňky, ale také spoustu jiných věcí. Za trochu péče můžete získat nějaký čas se svými věcmi navíc a k tomu budou vypadat bezvadně. Díky tomu můžete v konečné fázi ušetřit také spoustu peněz, které byste museli dát za nové oblečení. Vyplatí se tedy znát triky, které uvádíme níže. Tyto vychytávky už vyzkoušelo mnoho hospodyněk.

Ještě před koupí

Vyplatí se investovat do kvalitního oblečení, protože to je méně náročné na údržbu a více vydrží. Jak ale takové oblečení poznat? Existuje jednoduchý trik. Otočte je naruby a podívejte se, jak vypadají švy. Jsou úhledně sešité a rovné? Jak vypadají knoflíky – jsou dobře prošité? Jak je zakončen lem? A sedí vzor? Také vlákna by měla být úhledně zastřižena, neměla by trčet. Podšívka by měla být viskózová, protože ta polyesterová bude statická.

Doporučený článek:  Jednoduché ošetření nohou předejde bolesti při nošení podpatků
Zdroj obrázku: Freepik

Jaký zvolit materiál?

Volit oblečení z přírodních materiálů, jako je bavlna, hedvábí, vlna či viskóza není špatný nápad. Je ale dobré, když asi 5 % tvoří syntetické materiály, například akryl, polyester či lycra. Tak například polyester u vlněných výrobků působí jako ochrana před vytaháním, lycra zase zvyšuje pružnost látky a pohodlí při nošení.

Skladování

Pokud chcete oblečení skladovat na věšáku, investujte do dřevěných ramínek, které nedeformují oblečení. Vlněné oblečení neskladujte zavěšené. Podprsenky by se neměly skladovat zavěšené a ani sušit v této poloze. Nejlepší způsob, jak je nechat vyschnout, je položit je na ručník na vodorovnou plochu.

Doporučený článek:  Také ženy s nadváhou se mohou oblékat stylově. Hra se střihem, barvami i materiálem dokáže zázraky

Praní

Perte, až když je to potřeba. Někdy stačí oblečení provětrat. Barevné prádlo perte naruby, čímž zabráníte žmolkům. Pokud oděv nemá jednotnou barvu, například bílá halenka s tmavomodrými pruhy, přidejte preventivně látku zachycující barvy, aby se zabránilo obarvení světlých ploch. Černé kalhoty vybledly? Namočte je do vody s octem a už nikdy je neperte při vysokých teplotách.

Zdroj: https://eco-age.com/resources/how-care-your-clothes-and-keep-them-longer/