Nezařazené

Ženy, kterým odstraňuje černé tečky kosmetička, jen vyhazují peníze. Lepší je na obličej napatlat běžné jídlo

Černé tečky na obličeji nejsou ničím neobvyklým, ať se jedná o ženu, či o muže. Je to kosmetický problém, který trápí všechny věkové skupiny. Nezáleží na tom, jak je žena vzdělaná nebo jaký vede životní styl, černé tečky vznikají v důsledku ucpání pokožky. Jak se ale černých teček zbavit a nepoužít na to kupované prostředky?

Černé tečky se nejčastěji objevují v T-zóně

T-zóna je místo, které je spojením čela, nosu a brady. V tomto místě se obličej nejčastěji mastí a je to dané tím, že zde mazové žlázy uvolňují mnoho mazu, a tím se ucpávají póry. Černé tečky tak mohou na obličeji napáchat velké škody, proto je dobré se jich zbavit, nejlépe způsoby, které nebudou invazivní. Proto je dobré obličeji dopřát pravidelné peelingy nebo pleťové masky.

Masky si můžete udělat sami doma. Vaječná maska je jednou z nich. Z vajíček si můžete udělat snídani, která nastartuje den, ale také čisticí pleťovou masku. Postačí vám bílky, žloutky si udělejte společně s ostatními vejci na pánvi. Bílek dejte do misky, trochu našlehejte, naneste na obličej, ale vynechte místa kolem očí i úst. Nechte vajíčko na pleti aspoň 15 minut a uvidíte, že pleť bude vyživená a také čistá a hladká.

Zdroj obrázku: Freepik

Abyste se zbavili černých teček, je nutné odstranit odumřelé buňky

Pravidelně o svou pleť pečujte, pravidelnými peelingy budete odstraňovat odumřelé buňky pokožky, a tím si zajistíte lepší a hladší pleť. Vytvořte si mléčný nebo rýžový peeling, který bude ideální volbou právě k odstranění černých teček. Stačí spojit mléko s rýží, nechat několik hodit namáčet a poté dejte do mixéru. Peeling použijte stejně jako ten z drogerie, nechte působit a poté obličej opláchněte.

Jestli vás trápí nějaké kožní problémy, které jsou horšího charakteru než černé tečky, je dobré si vyrobit domácí bylinné infuze, které pleť zbaví toxinů a dalších nečistot. Dejte vařit vodu, nalijte ji do misky a do ní přidejte heřmánek, lípu, macešku a šalvěj. Nad misku si dejte obličej, zakryjte si hlavu ručníkem a vdechujte bylinkovou páru. Po 15 minutách můžete ručník odkrýt a tuto metodu opakujte 2–3× týdně.