Nezařazené

Špatní lékaři předepisují na deprese jenom chemii. Ti chytří doporučí lidem otevřít okno a dobře se najíst

Deprese patří mezi nejčastější duševní poruchy, při těžkých stavech mohou být fatální. Lékaři se často proto uchylují k farmakologické léčbě, ale existují také přírodní cesty, jak načerpat duševní energii a pozitivně ovlivnit náladu. Stojí za to tyto metody vyzkoušet, protože se pacientovi uleví nejen od duševního strádání, ale také napomohou navrátit ztracenou energii nebo zlepší spánek. Co při depresivních náladách pomůže?

Kam nemůže slunce…

O blahodárném působení slunečních paprsků věděli lékaři už ve starověku a doporučovali pobyt na slunci všem nemocným, nehledě na příčinu nemoci. U duševních poruch tomu je stejně, protože sluneční záření stimuluje mozkovou činnost a umožňuje produkci neurotransmiterů, které efektivně působí proti vzniku úzkostí a depresivních stavů. Z toho důvodu je pobyt na čerstvém vzduchu a na slunci tou nejlepší terapií pro znovuzískání duševní rovnováhy.

Doporučený článek:  Tipy, jak šikovně schovat cennosti v domácnosti
Zdroj obrázku: Freepik

Vyvážený a zdravý jídelníček

Mnoho odborníků se přiklání k názoru, že za celkovou pohodou jedince stojí stav trávicího systému. Z toho důvodu je vhodné dbát na správný a vyvážený jídelníček s dostatečným příjmem zeleniny a ovoce. Denní příjem by měl být obohacen o potraviny obsahující látku tryptofan, která působí jako přírodní antidepresivum a nachází se v krůtím mase, mléčných výrobcích nebo banánech. Vhodné je také zvýšit příjem vitamínu B12, který se nachází ve špenátu, bílých fazolích nebo para ořeších.

Doporučený článek:  Tyto kvetoucí keře budou zdobit zahradu po celé léto

Cvičení, nebo chůze? Obojí se počítá!

Kromě slunce a stravy je dalším nezbytným faktorem pro boj s depresemi pohyb. Fyzická aktivita napomůže okysličení těla, mysl bude očištěna od špatných myšlenek, navíc dojde k vyplavení hormonu endorfinu, takzvaného hormonu štěstí. Tento hormon ulevuje od fyzické bolesti, ale také napomáhá zbavit stresu nebo snižuje riziko vzniku úzkostných stavů. Po sportu nebo intenzivní chůzi pak dojde k prokrvení vnitřních orgánů, které mohou lépe pracovat, ale vede to také k hlubšímu spánku, který napomůže zregenerovat tělo i mysl.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/depression/the-best-foods-to-soothe-seasonal-depression/, https://www.tricitymed.org/2018/08/5-ways-the-sun-impacts-your-mental-and-physical-health/, https://www.scientificamerican.com/article/regular-walking-can-help-ease-depression/