Domov

Pračku má doma každý, ale málokdo ji umí správně použít. Oblečení ničí úplně zbytečné chyby

Většina žen se stará o svůj šatník. V poslední době přibývá také mužů, kteří chtějí pečovat o svůj vzhled a rádi si vybírají, co se vezmou na sebe. Většina domácností pere alespoň jednou týdně, ale velmi záleží na tom, jaké zaměstnání lidé vykonávají. Při praní prádla byste si měli dát pozor na některé chyby, které by mohly oblečení zničit.

Možná už jste někdy z pračky vytáhli sražené nebo obarvené oblečení

Jsou to chyby, které se možná staly i vám. Jsou totiž velmi běžné, a i když se o nich často mluví, mnozí je i tak udělají. Abyste oblečení nosili tak dlouho, dokud to dovolí materiál, musíte znát pravidla, která je nutná při praní dodržovat. Většina z nás zapomíná číst štítky, na kterých jsou napsané informace o tom, jak se kousek má vyprat a také jak vyžehlit.

Důležité je také vědět, na jakou teplotu prádlo vyprat. Většina lidí pere trička, kalhoty nebo mikiny či svetry na 40 stupňů, spodní prádlo nebo povlečení na 60 kvůli možným bakteriím. Pokud zvolíte špatnou teplotu praní, může se stát, že se vám kousek oblečení buď vytahá, nebo naopak srazí. V každém případě už nebude vhodné ho nosit.

Zdroj obrázku: Freepik

Špatně zvoleným programem můžete o oblečení přijít

Většina domácností pere pouze na několik programů, které využívá nejčastěji. Pračky dnes mají spoustu různých programů, díky kterým snadno a rychle vyperete například i jemné halenky nebo spodní prádlo. I tak se spousta žen raději ubere k tomu, že takové prádlo vypere v ruce, protože je to jistota, že budou mít správnou teplotu vody a taky oblečení správně vyždímají.

Program závisí samozřejmě na tom, z jakého materiálu je oblečení vyrobené. Další častou chybou je, že zapomenete obrátit oblečení naruby. Tím se nejen sepere potisk na tričku nebo mikině, ale látka může rychleji ztratit barvu. Než vložíte prádlo do pračky, nezapomeňte zapnout knoflíky a také zipy. Knoflíky by mohly snadno poškodit ostatní prádlo. Velmi často lidé vkládají do bubnu pračky mnoho oblečení. Kvůli tomu se ale špatně pere, v látkách zůstane prášek a oblečení se nemůže v pračce točit natolik, aby se správně vypralo. Pokud budete dodržovat tato pravidla praní, určitě se vám nestane, že o oblíbený kousek přijdete.

Zdroj: https://blancliving.co/blogs/news/9-common-laundry-mistakes-and-how-to-fix-them