Domov

Jen dokonale čistá žehlička se postará o dokonalé prádlo. S přírodními prostředky bude zářit jako nová

Žehlička je spotřebič, který dnes již tolik lidí nepoužívá. Jestli ji máte doma, pak ji nejspíš pravidelně potřebujete. Kvůli tomu je čištění žehličky činnost, bez které se neobejdete, protože jinak nebude fungovat správně a nečistoty mohou také zničit oblíbené oblečení. Pravidelná péče o čistotu tohoto přístroje přitom není složitá ani časově náročná. Musíte jen najít způsoby a prostředky, které pro vás budou fungovat nejlépe.

Na spálenou žehličku je nejlepší jedlá soda

Někdy stačí jen chvilka nepozornosti a na žehličce se může objevit spálená skvrna. Ať už se to stalo z jakéhokoli důvodu, musíte vždy jednat okamžitě! K čištění spálené plochy použijte jedlou sodu. Smíchejte dvě lžičky jedlé sody se lžičkou vody. Vznikne hustá pasta, kterou aplikujete na postiženou oblast. Nechte 15 minut působit a potom pastu setřete čistým vlhkým hadříkem.

Doporučený článek:  Připálená žehlička není na odpis. Zachrání ji domácí recepty, znovu bude připravená do akce

Dalším pomocníkem na spálenou plochu je ocet. Jde o univerzální čistič a velmi levný produkt, který můžete použít na milion způsobů. Jakmile spálíte žehličku, stačí navlhčit měkký hadřík octem a krouživými pohyby otřít poškozený povrch. Plocha ovšem musí být stále trochu teplá. Díky tomu se skvrn zbavíte mnohem rychleji.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit napařovací žehličku?

V tomto případě vás budou trápit nejen spáleniny, ale také vodní kámen, který se usazuje uvnitř spotřebiče. Jestli ho nebudete čistit, během nějaké doby vám žehlička přestane fungovat. Prevence je vždy lepší než léčba, a proto byste měli čištění provádět pravidelně od chvíle, kdy si žehličku zakoupíte. Jak?

Doporučený článek:  Sušení ručníků na radiátoru vede ke vzniku plísní a zvyšuje riziko požáru

Ke snížení tvorby vodního kamene byste měli používat destilovanou vodu, kterou budete lít dovnitř během žehlení. Na vyčištění bude nejlepší znovu ocet. Párátkem nebo vatovým tamponem namočeným do octa vyčistěte otvory a těžko dostupná místa. Do nádržky žehličky nalijte roztok vody a octa v poměru 1 : 1. Nastavte maximální teplotu a žehlete starou látku, kterou můžete vyhodit. Pokračujte, dokud se směs z žehličky nevypaří.

Zdroj: https://www.handy.com/blog/tips/how-to-clean-an-iron