Zdraví

Bílý zabiják je schován všude. Nadbytek cukru tělo neodpustí a dá ho velmi rychle najevo

Pokud jste závislí na cukru, vaše tělo vám to velmi rychle dá najevo. Cukr je totiž nepřítelem číslo jedna, a to nejen pro štíhlou linii, ale hlavně pro ty, kteří už mají nakročeno k nadváze, nebo dokonce obezitě. Cukr navíc tělu dodáváme i v potravinách, ve kterých byste ani neřekli, že může být. Jak poznáte, že potraviny obsahují více cukru, než je vhodné?

Cukru se říká bílá smrt, opravdu může končit i fatálně

Cukry jsou sice pro naše tělo důležitou složkou, ale bohužel existují osoby, které se mu oddávají tak často, že jim to může způsobit zdravotní potíže. Nadváha nebo obezita jsou velmi závažnými problémy, které jsou často příčinou kolapsu organismu, nebo dokonce smrti. Je tak potřeba myslet na to, že denně si dávat sušenky nebo čokoládu není dobrý nápad. Vybírejte raději cukry, které tělu tolik neuškodí.

Doporučený článek:  Hračky do vany jsou pro dítě hrozba. Kontakt s nebezpečnou plísní může končit otravou

Zdravé cukry najdete především v ovoci a zelenině, stejně jako v mléčných výrobcích. Cukr se navíc může skrývat nejen za slovem „cukr“, setkat se s ním můžete také v jiných variantách – některé pro vás možná budou zcela neznámé. Tělo ale při jeho nadbytku začne vysílat signály, které byste neměli ignorovat. Dává jimi najevo, že má cukru nadbytek, a pokud mu ho budete dodávat dál, nastanou komplikace.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvůli cukru přiberete na váze

Kvůli časté konzumaci cukru se často můžete přejídat. Energie, kterou si dodáte pomocí cukru, totiž velmi rychle vyprchá a bude potřeba ji znovu doplnit. Protože máte neustále hlad, tak také jíte. Po cukru saháme častěji, než je nutné. Snadno si pak na cukru vytvoříme závislosti, které se budeme jen těžko zbavovat. Objevit se může únava, nedostatek energie a s tím pak souvisí také problémy jako vypadávání vlasů nebo nedostatek živin a minerálů.

Doporučený článek:  Horečku v létě způsobuje nejen úpal. Vysoké teploty jsou pro tělo vždy zátěž

Nedejte na doporučení nebo reklamy, že cukr není škodlivý. Není to pravda, ale někteří tomu opravdu věří a cukru se nebojí. Nadměrné množství cukru v krvi ale vede k vysokému krevnímu tlaku, zvyšuje také hladinu cholesterolu v krvi a cukrovka je jen „třešničkou na dortu“ zdravotních komplikací.

Zdroj: https://www.webmd.com/diabetes/features/how-sugar-affects-your-body