Krása

Tonikum pleť projasní a zkrášlí. Nejlépe bude působit to vlastnoručně připravené

Tonikum by mělo obnovit nejen přirozené pH vaší pleti, ale také jí dodat zdraví a krásu. Osvěží i v teplých dnech, make-up pak bude lépe držet a vy se budete cítit krásnější. Tonikum ale nemusíte kupovat, v mnoha ohledech bude lepší vyrobit si vlastní tonikum, ve kterém budete vědět, co jste použili za suroviny. Navíc vám k výrobě budou stačit produkty, které najdete doma v kuchyni.

Vlastní tonikum skladujte v lednici

Jestli si vyrobíte vlastní tonikum, dávejte ho vždy po použití do lednice a nezapomeňte, že ho takto můžete skladovat maximálně týden – poté už jeho léčivé vlastnosti nebudou fungovat. Můžete si ho vyrobit například z petržele. Nasekejte půl hrnku petrželky, zalijte dvěma hrnky studené vody, odložte na noc do chladu a poté sceďte a přelijte tekutinu do lahvičky s rozprašovačem.

Díky petrželi budete mít omlazenou pokožku, rozjasníte pleť, která bude zdravější. Tonikum si pak můžete vyrobit také z citronu. Vymačkejte jeden citron do dvou sklenic vody. Nemusíte v tomto případě na nic čekat, ale pokud chcete, můžete do tonika přidat několik kapek esenciálního oleje z čajovníku. Citron má antibakteriální vlastnosti a ve formě tonika pleť pomůže dokonale vyčistit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zelený čaj působí protizánětlivě

Tonikum ze zeleného čaje bude působit protizánětlivě, pomůže v boji proti akné a černým tečkám. Můžete ho použít na postižená místa nebo rovnou na celý obličej, hodí se také na oblast krku a dekoltu. Uvařte si sklenici zeleného čaje, po vychladnutí sceďte a nakonec přidejte 15 kapek tea tree oleje. Nalijte do nádoby s rozprašovačem a máte hotovo.

Kromě toho má zelený čaj antibakteriální vlastnosti, takže snížíte riziko vzniku zánětu a dalších nedokonalostí, které se mohou na obličeji objevit. Tonikum by rozhodně mělo patřit do vaší koupelny, pokud se ráda staráte o svou pleť a dopřáváte jí pravidelnou péči.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/diy-toner