Krása

Celulitida není diagnóza. Zdravý přístup pomůže víc než hodiny strávené v posilovně

Celulitida trápí především ženy, ale nevyhýbá se ani mužům. Je to problém, který ženy většinou řeší celý život. Důvodem toho, že vzniká, je nezdravá strava spojená s nedostatkem pohybu, u někoho se ale jedná o genetickou záležitost. Celulitidy se můžete zbavit, nebo ji alespoň redukovat pomocí některých potravin.

Jestli vám pomerančová kůže nedá spát, musíte dostatečně pít

Někdy stačí začít více pít a pravidelně se hýbat. Celulitida bude postupně mizet, ale je možné, že se jí nikdy úplně nezbavíte. Základem je tedy hydratace, kterou vám poskytne nejen voda, ale také zelenina nebo ovoce. Ty by měly být součástí každého jídelníčku, stejně jako dostatek pohybu. Můžete si pomoci nejen potravinami, ale také pravidelnými masážemi a peelingy.

Doporučený článek:  Šťavnatá jablka vyživí pleť a nechají ji zazářit. Pouhých deset minut dokáže zázraky

Mnohým ženám ale celulitida vadí natolik, že nechodí ani do bazénu nebo na koupaliště, protože se za ni stydí. Nutno dodat, že je to natolik přirozená věc, že už ji nikdo neřeší. Na pomerančovou kůži pak bude platit zelený čaj, který zrychlí metabolismus a díky němuž bude pokožka vypjatější. Celulitida je pak problémem hlavně lidí s nadváhou, pokud se pustíte do hubnutí, bude se kromě kilogramů ztrácet také ona.

Zdroj obrázku: Freepik

Hýbejte se a celulitidu moc neřešte

Ženy, které vidí celulitidu po celém těle, bohužel neřeší nic jiného než jak se jí zbavit. Může se to pak stát i psychickým problémem. Přitom je řešení jednoduché – najděte si nějakou činnost, která vás bude bavit, sportujte, pravidelně pijte a jezte zdravě. Pomoci si můžete i domácími peelingy a masážemi, které rozproudí lymfatický systém, a díky tomu se bude pokožka lépe prokrvovat. Je dokázáno, že to na pomerančovou kůži funguje.

Doporučený článek:  Ne každý jeho vůni snese. V oblasti kosmetiky ale droždí vyhrává na plné čáře

K odstranění celulitidy je potřeba hodně vlákniny. Proto si dopřejte chřest nebo fazolové klíčky, pomoci může také kurkuma, která je oblíbeným kořením. Zapomeňte na tučná a smažená jídla, která celulitidu jen podpoří.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/uk/food/weight-loss/a706773/cellulite-foods/