Krása, Rady a tipy

Gel z aloe nahradí předraženou kosmetiku. Snadno si ho vyrobíte v pohodlí domova

Aloe vera je rostlina, která je v domácnostech velmi oblíbená, a to nejen proto, že se snadno pěstuje. Umí vyléčit popáleniny a hodit se bude také na regeneraci pokožky. Je to prostředek, který využijete na podrážděnou pokožku a také gel z této rostliny můžete vyzkoušet na své vlasy. Poradíme, jak si ho snadno vyrobit.

Jaké vlastnosti bude mít gel z aloe vera?

V dužině listů aloe jsou látky, které jsou velmi cenné pro naše zdraví a krásu. Obsahuje vitaminy C, A a E a vitaminy skupiny B, dále v gelu najdete hořčík, vápník nebo fosfor. Jsou to látky, které naše tělo potřebuje k tomu, aby správně fungovalo. Díky tomu můžete gel používat na celé tělo. Má antibakteriální účinek a pomůže zmírnit bolesti, například po popáleninách nebo při zánětech.

Doporučený článek:  Tradiční vývar ozvláštní paprika, rajče nebo mléko

Jak si takový gel vyrobit? Je to velmi jednoduché. Budete potřebovat tři listy aloe, lžíci citronové šťávy, lžíci oleje z pšeničných klíčů (ten můžete nahradit olivovým). Listy aloe namočte do vody alespoň na 24 hodin, přičemž by se voda měla měnit každé 3–4 hodiny. Poté listy nakrájejte a pomocí lžíce extrahujte gel. Smíchejte se šťávou a olejem a zamíchejte tak, aby vznikla gelová konzistence. Poté gel dejte do skleněné nádoby a do lednice.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní kosmetika za málo peněz

Aloe vera je přírodní kosmetika, která nebude stát mnoho peněz, a gel si můžete vyrobit, kdykoliv bude potřebovat. Je ideálním prostředkem na zklidnění pokožky, která může být podrážděná, svědivá nebo při prvních příznacích zánětu. Zbaví vás vrásek a také bojuje proti akné. Gel můžete na pleť používat alespoň třikrát týdně.

Doporučený článek:  Sílu a zdraví dodá vlasům aloe, citron nebo olej

Hodí se také na pokožku hlavy a použijete ho i na vlasy. Gel totiž posiluje vlasové cibulky, vlasy tak budou pevnější a budou růst rychleji. Hydratuje je a chrání před negativními vlivy. Vlasy budou měkké, lesklé a poddajné. Stačí gel jen rozetřít po celé délce a nechat působit jako masku.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/how-to-make-aloe-vera-gel