Rady a tipy, Zdraví

Řešit bolest hlavy prášky je zbytečné. Jednoduchá masážní technika přinese rychlou úlevu

Trápí vás bolest hlavy? Než si dojdete pro nějaký prášek, vyzkoušejte raději jednoduchou masáž. Udělat si ji můžete i sami a uvidíte, že migréna zmizí. Ještě před masáží si uvařte šálek zeleného nebo zázvorového čaje, případně vypijte sklenici vody. Třicetkrát se zhluboka nadechněte a pomalu vydechujte před otevřeným oknem, jelikož bolest hlavy někdy způsobuje příliš vysoká teplota v pokoji.

Pijte dost vody

Vodu nebo čaj pijte po malých doušcích. Příčinou bolesti hlavy totiž může být dehydratace organismu, a to zvláště pokud jste den předtím pili alkohol. Pokud máte vysoký krevní tlak, vody vypijte jen trochu, jinak by se bolest mohla ještě zhoršit. Osvědčenou léčbou na migrénu je také jednoduchá masáž, kterou budete provádět podle typu bolesti.

Při bolesti ve spáncích a v zadní části hlavy najděte místo pod linií vlasů na krku. Toto místo důkladně masírujte. Pokud to nepomůže, přesuňte masáž do oblasti kořene nosu. Zmírníte tím napětí, které je zodpovědné za bolest. Pokud bolest lokalizujete v temeni hlavy, dopřejte si masáž chodidel. Zatlačte na chodidla mezi druhým a třetím prstem.

Zdroj obrázku: Freepik

Masáž na pulzující bolest

Pokud trpíte migrénami doprovázenými takzvanou aurou, pár minut stlačujte a masírujte zápěstí. Při bolesti dutin se zase doporučuje masírovat bod mezi obočím a jemně na něj tlačit. Tlak v tomto místě pomáhá zmírnit pulzující bolest hlavy. Dutiny a jejich záněty jsou nejčastější příčinou takovéto silné bolesti.

Pokud vás trápí každodenní bolest, začněte masírovat spánky krouživými pohyby od ucha ke konci oblouku obočí. Když vám bolest svírá hlavu, velmi jemně stiskněte body na obou spáncích polštářky ukazováků. Vždy napočítejte do pěti a poté tlak uvolněte. Po chvíli opakujte. K masáži můžete použít také svou oblíbenou aromatickou mast. Masírujte patnáct až dvacet minut. Bolest by měla během této doby odeznít.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/head-massage-benefits, https://www.healthline.com/health/pressure-points-for-headaches, https://massagetherapypaloalto.com/massage-benefits/self-massage-headache-relief/, https://brisbanemigraine.com.au/breathing-techniques-for-migraine-and-headache-relief/, https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/21517-dehydration-headache