Rady a tipy, Zdraví

Sílu a zdraví dodá vlasům aloe, citron nebo olej

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Proto většina žen touží po krásných a zdravých vlasech. Kvalitu vlasů ovšem kromě vlasové kosmetiky ovlivňuje i mnoho jiných faktorů. Naše strava, počasí a pravidelné používání žehličky nebo kulmy se na našich vlasech velmi odráží.

Svým vlasům nejlépe pomůžete vy

Jak jsme již zmiňovali, strava má obrovský vliv na kvalitu našich vlasů. Proto když si všimnete nadměrného vypadávání nebo pomalého růstu, zkuste zbystřit pozornost a zjistit, co vám tím chce tělo sdělit. Nejčastější příčinou je nedostatek vitamínů. A to vitamínů A, B, C, D a také minerálů jako zinek a železo. Zkuste proto konzumovat více ovoce a zeleniny, hlavně v syrovém stavu. Omezte používání žehličky, kulmy a během fénování vlasů nepoužívejte zcela horký vzduch. Na konci fénování použijte studený vzduch, ten vaše vlasy i pokožku hlavy ochladí a následně nebude tak podrážděná.

Doporučený článek:  Heřmánek posílí poškozené vlasy a zbaví je lupů

I chemické přípravky na regeneraci vlasů mohou přinést očekávané výsledky, ale proč používat chemii, když můžete využít i přírodní pomoci. Ta bude k vašim vlasům i přírodě mnohem šetrnější. Můžete si z těchto surovin připravit zábaly a masky na vlasy nebo pár kapek přidat rovnou do svého šamponu na vlasy. Vlasy je občas dobré vyživit také oleji. Opět platí, že pro vaše vlasy budou lepší ty čistě přírodní než různé chemické směsi.

Zdroj obrázku: Pixabay

Aloe vera dokáže pomoci i s péčí o vlasy

Všichni jistě známe léčivé účinky rostlinky aloe vera. Dokáže uklidnit pokožku po spálení sluncem, pomáhá i při svědících štípancích a hlavně skvěle dokáže hydratovat naši pokožku. Když přidáte čerstvě vymačkanou šťávu do šamponu, urychlí to růst vašich vlasů, ale pomůže i suché a svědící pokožce hlavy. Proto je aloe skvělé i při boji s lupy. Do svého šamponu můžete zkusit nakapat i citrónovou šťávu. Ta dodá vašim vlasům spoustu vitamínů. Doporučujeme ji však na blond vlasy, protože má jemný rozjasňující účinek. Určitě ji nepoužívejte na barvené vlasy.

Doporučený článek:  Vitamín E působí proti stárnutí organismu

Pokud vám vlasy začaly nadměrně vypadávat, což se může stát hlavně na podzim, začněte používat ricinový olej. Po krátké době pravidelného používání si všimnete nárůstu nových vlasů. Má antibakteriální a fungicidní účinky a pomáhá také snižovat tvorbu mazu, takže vaše vlasy se nebudou tak rychle mastit. Zelený čaj pomáhá tělu zevnitř, ale můžete jej použít i na vlasy. Díky obsahu vitamínů C a E pomáhá růstu vlasů. Na konci mytí vlasů si zeleným čajem opláchněte vlasy. Krásně je regeneruje a vlasy budou také příjemnější na dotek.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/hair/homemade-hair-care-tips-109902.html