Nezařazené

Cvičení formou střídání rozvíjí kreativitu

Jestliže se po celém dni v práci cítíte vystresovaní, zkuste následující jednoduchá cvičení, díky kterým zmírníte napětí v těle, odpočine si také mysl a navíc mají velkou výhodu – budete díky nim kreativní. Jak stimulovat kreativní myšlení, abyste mohli nejen v práci zazářit?

Cvičení není složité, zvládne ho každý

Jedná se o cvičení, kde využíváte střídavé pohyby. Levý loket, pro příklad, že dotkne pravého kolene nebo pravé ruky. Pravá ruka se naopak dotkne levé nohy a končetiny tak můžete různě střídat. V mozku se díky tomu vytvoří neurální spojení, což má za následek jasnější mysl a kreativnější nápady.

Díky takovým cvičením procvičíme mozek, paměť nám bude lépe fungovat a nové nápady se budou jen hrnout. Může se dokonce zlepšit zrak, sluch nebo naše fyzická zdatnost. Lehněte si na podlahu, kolena pokrčte. Ruce si dejte pod hlavu, dotkněte se levého kolena pravým loktem a naopak. Provádět můžete deset opakování, zkuste si tři série. Můžete cvičit denně, nezabere to mnoho času. Cvičení se může hodit ráno jako start do nového dne nebo večer, pokud si budete chtít odpočinout.

Zdroj obrázku: Freepik

Kreativitu využijete nejen v práci, ale také doma

Pokud nemáte nápady, ale v práci by se vám nějaké nové hodily, cvičení bude ideální varianta. Kreativní myšlení ale bude vhodné také doma, pokud máte děti a nevíte, co s nimi přes zimní večery dělat. Nové myšlenky se jen pohrnou, ocení to vaše rodina i kolegové v práci. Abyste měli mozek pořád stejně bystrý, je nutné mu také dopřávat účinné složky a látky, které ho budou podporovat v činnosti.

Jestli budete konzumovat sladkosti nebo sladké nápoje, můžete tím mozku jen uškodit, protože bude v útlumu a bude to znát na vaší fyzické kondici nebo přemýšlení. Proto si dopřávejte jen zdravé tuky, cukry vynechte, několikrát týdně si dejte drůbeží maso nebo ryby a každý den horu zeleniny, která by měla tvořit třetinu celého hlavního jídla. Kreativní lidé jsou v poslední době hodně cenění, jejich nápady jsou neotřelé a mohou udělat díru do světa.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2021/02/03/well/exercise-creativity.html