Nezařazené

Přírodní osvěžovač vzduchu vyrobíme jen ze dvou ingrediencí

Osvěžovače vzduchu jsou oblíbeným doplňkem většiny domácností. Dnes si již můžete vybrat mezi množstvím designů, které budu sedět přesně s vaším stylem. Esenciální oleje si můžete vybrat podle svých preferencí a díky nim doma bude nejen útulno, ale budete si moci odpočinout u příjemné vůně s dobrou knihu. Bohužel škodlivé chemikálie nejsou vhodné pro naše tělo, proto si zkuste vyrobit vlastní osvěžovač.

Proč jsou osvěžovače z drogerie nevhodné?

Osvěžovače kromě příjemné vůně vylučují také škodlivé chemikálie, které se dostanou do vzduchu a následně je dýcháme. Mohou způsobit alergické reakce nebo astma. Domácí osvěžovače ale obsahují přírodní oleje, které jsou bezpečné a můžete je vyzkoušet také v přítomnosti dětí. Navíc výroba domácího osvěžovače není náročná.

Doporučený článek:  Trauma má silný dopad na člověka. Mluvení o něm přinese úlevu

Mít doma krásnou vůni, která se bude linout místnostmi, by chtěla určitě každá hospodyňka. Kromě toho, že nakoupené vůně mohou uvolňovat škodliviny, také máte velmi omezený výběr vůní. Vonné oleje jsou jednoduše k sehnání, můžete je koupit v lékárnách nebo v obchodech s bylinkami. Jak si ale vyrobit domácí osvěžovač?

Zdroj obrázku: Freepik

Budou vám stačit dvě suroviny a máte hotovo

Výroba domácího osvěžovače vzduchu nebude trvat dlouho. Jediné, co budete potřebovat, je jedlá soda a esenciální olej. Dejte několik lžic jedlé sody do sklenice a přidejte asi 15–‍20 kapek oleje podle svých preferencí. Sklenici pak uzavřete prolamovaným víčkem nebo kouskem fólie, do které udělejte malé otvory pomocí šroubováku. Do sklenice pak můžete přidat také svíčku, která zvýrazní vůni.

Doporučený článek:  Dorty bez oleje a vajec nejsou tak zdravé, jak se zdá. Jejich náhražka je horší než původní zapovězené ingredience

Až bude vůně vyčpělá, můžete si hned připravit novou vůni. Stačí jen doplnit jedlou sodu a vyměnit olej. Kromě toho, že budete mít v domácnosti příjemnou vůni, která bude lákat k odpočinku, také osvěžovače fungují jako pohlcovače pachů. Pokud navíc sklenici s jedlou sodou ozdobíte, může se stát vhodným dárkem pro vaše blízké.

Zdroj: https://www.organicauthority.com/live-grow/5-homemade-air-fresheners-using-essential-oils