Nezařazené

Ženy „hrušky“ bojují s širokými boky a stehny. Správná strava a cvičení s tuky zatočí

Jestli si nejste jistí, jaký typ postavy máte, jestli jablko, nebo hrušku, můžete to zjistit jednoduchým způsobem. Vydělte obvod pasu obvodem boků. Číslo, které se bude pohybovat mezi 0,5 až 0,84, znamená, že máte postavu hrušky. Boky budete mít viditelné, stehna budou objemná, protože právě tam bude nejvíce tukové tkáně.

Co jíst, abyste problémové partie zmenšili?

Do svého jídelníčku budete muset zařadit potraviny, které jsou bohaté na vápník nebo antioxidanty. Sem patří například ořechy, mandle, dýňová semínka nebo další potraviny, které tělu dodají potřebný počet omega mastných kyselin. Důležitý je pro tělo také vitamin C, který najdete hlavně v citrusových plodech.

Doporučený článek:  Jak získat ploché břicho domácími cviky?

Kromě toho vitamin C najdete také v kiwi, které je velmi oblíbeným ovocem, nebo v jahodách, které můžete konzumovat po celý rok. Pomáhají omezit nežádoucí velikost boků a kromě ovoce si můžete dopřát také slunečnicová semínka nebo klíčky. Sója, tofu a další potraviny patří mezi produkty, které jsou zdrojem vápníku. Doplnit ho můžete také bílým jogurtem a několika plátky sýra denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte doplňovat tekutiny a zařaďte cvičení

Minerální vody jsou vhodným doplňkem, pokud máte problémy s postavou. Pijte ji ale po malých doušcích, celkově byste měli vypít asi dva litry denně. Při nákupu ale volte takovou vodu, která bude pramenitá a nízko mineralizovaná. Bez cvičení to také nepůjde. Jestli máte problémové partie, měli byste se zaměřit přímo na ně.

Doporučený článek:  Čištění grilu je se správnými prostředky otázkou chvíle

Cvičení je klíčové. Oblé boky půjdou jen velmi těžko zeštíhlit, proto jsou vhodné aerobní aktivity, díky kterým je můžete vytvarovat. Běh nebo jízda na kole jsou skvělým sportem, který byste měli dělat 2–3× týdně. V posilovně se zaměřte na horní část těla, díky cvičení vyvážíte horní část se spodní. Nezáleží na tom, jaký typ postavy máte, ale abyste se v něm cítili vy sami dobře.

Zdroj: https://www.acefitness.org/education-and-resources/lifestyle/blog/6420/are-you-an-apple-or-a-pear-how-to-eat-for-specific-body-types/