Životní styl

Díky půstu tělo zažije restart a získá novou energii. A vysněná váha bude na dosah

Mezi celebritami je oblíbený druh diety, který během dvou týdnů kompletně změní váš postoj k potravinám a dietám. Půst, který bude trvat několik dní, vás očistí a také nabije energií. Budete se cítit lépe než kdy dřív. Mimo jiné díky němu zhubly i některé redaktorky, které se rozhodly ho vyzkoušet na vlastní kůži. Výsledky je zcela překvapily.

Půst není dietou, je to zpestření životního stylu

Půst očistí tělo od toxinů, díky tomu mohou orgány lépe pracovat. Budete se cítit lépe, i když nebudete přijímat kalorie. Hubnutí je tak vedlejším efektem, kteří mnozí ocení. Dieta, kterou někteří lékaři doporučují, se skládá ze dvou fází. Ta první trvá celé dva týdny a můžete v ní konzumovat ovoce a zeleninu. Nesmíte si ale dopřát všechno. Do seznamu povolené zeleniny patří například mrkev, petržel nebo ředkvička. Z brukvovité je to zelí, květák nebo brokolice.

Doporučený článek:  4 důvody, proč single život je super. Buďte sama sobě nejlepším parťákem

Sníst můžete také cibuli, česnek, cuketu nebo lilek. Patří sem i rajčata, papriky, bylinky a saláty. Z jídelníčku byste měli vymazat brambory a luštěniny. Z ovoce si ale můžete dovolit jen tři druhy – jablka, citrony a grapefruity. Sice to tak nevypadá, ale bude to stačit. Zelenina i ovoce jsou bohaté na minerály a vitaminy, tělo nebude mít žádný nedostatek, i když se to na první pohled může zdát.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud se pustíte do půstu, tělo přejde na vnitřní režim

V první řadě budete spalovat tuky, které se vyskytují také v orgánech a tkáních. Díky tomu budou dříve očištěné od toxinů, zlepšíte si imunitu a také nervový systém bude pracovat rychleji a snadněji. Půst ale není vhodný pro všechny, je nutné se o něm poradit s lékařem, jestli vás trápí nějaké zdravotní problémy. Vynechat byste měli čaj, alkohol a také kávu. Zakázáno je používat med nebo cukr.

Doporučený článek:  Pouhá hodina denně a zažijete změnu. Zmizí únava, kila navíc i špatná nálada

Půst v prvních dnech může doprovázet bolest hlavy, nevolnost nebo průjem. Je to způsobeno tím, že se tělo čistí a tento proces je pro něj nový. Po několika dnech byste se měli cítit lépe a po týdnu už budete plní energie. Po dvou týdnech pak můžete přejít do druhé fáze, která by měla trvat také dva týdny. Postupně do jídelníčku zařaďte luštěniny, ryby a libové maso.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/intermittent-fasting-and-weight-loss