Nezařazené

Jak bojovat proti nevzhledným striím?

Strie jsou častým problémem nejen těhotných žen, ale objevují se také u lidí, kteří zhubnou několik desítek kilogramů a kůže dostala hodně zabrat. Jsou to jizvy, které se objeví kvůli rychle rostoucím kolagenovým a elastinovým vláknům, Nejdříve jsou červené a postupem času blednou. Pro některé jsou estetickým problémem, mnoho z nich s nimi bojuje klidně několik let.

Strie nejsou pro zdraví nebezpečné

Pro zdraví těla a fungování pokožky strie nepředstavují žádné nebezpečí. Mnoho lidí se jich snaží zbavit pouze proto, že nevypadají na těle hezky. Ovlivňují až 90 % populace – těhotné ženy, teenagery, v mnoha procentech také muže během dospívání. Pokud budete hledat člověka, který na sobě nemá ani jednu jizvičku, budete hledat velmi dlouho. Je to běžná věc, neškodná a nemusíte si s nimi dělat starosti, i když hlavně ženy dbají na svůj vzhled a malé jizvičky kazí dojem.

Doporučený článek:  Lékařům prý máme říkat vše, ale jsou i chvíle, kdy je dobré držet jazyk za zuby. Jinak hrozí nepříjemnosti

Pokud se jich zbavit chcete, můžete si pomoci různými krémy. Dnes můžete zajít také na různé laserové operace. Čím dříve si všimnete jizviček a zahájíte léčbu, tím je vyšší šance, že se jich opravdu zbavíte. Jinak ale spíše vyblednout a budou méně viditelné, ale pořád na těle budou znát. Pomoci si můžete také domácími metodami.

Striím nezabráníte, ale můžete pomoci tělu s pružností

Proti striím se nemůžete nijak bránit, ale můžete snížit riziko jejich vzniku. Je důležité dbát na správnou a zdravou stravu bohatou na vitaminy a minerály a dalších základní živiny, aby byla pokožka jemná, pružná a v těhotenství tolik netrpěla. Používat můžete kyselinu retinovou, která je plná vitaminu A. Nicméně všechny krémy, které budete používat, nedokážou zázraky. Působí pouze na povrch pokožky.

Doporučený článek:  Někteří působí na komáry jako magnet. Roli hraje teplota i krevní skupina

Svému tělu můžete pomoci i domácími prostředky, zkuste například gel z aloe vera nebo kyselinu hyaluronovou. Masírujte své tělo pravidelně, budete mít vyživenou i prokrvenou pokožku, která vydrží mnohem více. Dejte pozor na to, abyste nezhubli velké množství kilogramů a zase je nenabrali zpět. Jo-jo efekt je velkým důvodem ke vzniku strií, stejně jako genetická dědičnost.