Nezařazené

Jak bojovat proti nevzhledným striím?

Strie jsou častým problémem nejen těhotných žen, ale objevují se také u lidí, kteří zhubnou několik desítek kilogramů a kůže dostala hodně zabrat. Jsou to jizvy, které se objeví kvůli rychle rostoucím kolagenovým a elastinovým vláknům, Nejdříve jsou červené a postupem času blednou. Pro některé jsou estetickým problémem, mnoho z nich s nimi bojuje klidně několik let.

Strie nejsou pro zdraví nebezpečné

Pro zdraví těla a fungování pokožky strie nepředstavují žádné nebezpečí. Mnoho lidí se jich snaží zbavit pouze proto, že nevypadají na těle hezky. Ovlivňují až 90 % populace – těhotné ženy, teenagery, v mnoha procentech také muže během dospívání. Pokud budete hledat člověka, který na sobě nemá ani jednu jizvičku, budete hledat velmi dlouho. Je to běžná věc, neškodná a nemusíte si s nimi dělat starosti, i když hlavně ženy dbají na svůj vzhled a malé jizvičky kazí dojem.

Pokud se jich zbavit chcete, můžete si pomoci různými krémy. Dnes můžete zajít také na různé laserové operace. Čím dříve si všimnete jizviček a zahájíte léčbu, tím je vyšší šance, že se jich opravdu zbavíte. Jinak ale spíše vyblednout a budou méně viditelné, ale pořád na těle budou znát. Pomoci si můžete také domácími metodami.

Striím nezabráníte, ale můžete pomoci tělu s pružností

Proti striím se nemůžete nijak bránit, ale můžete snížit riziko jejich vzniku. Je důležité dbát na správnou a zdravou stravu bohatou na vitaminy a minerály a dalších základní živiny, aby byla pokožka jemná, pružná a v těhotenství tolik netrpěla. Používat můžete kyselinu retinovou, která je plná vitaminu A. Nicméně všechny krémy, které budete používat, nedokážou zázraky. Působí pouze na povrch pokožky.

Svému tělu můžete pomoci i domácími prostředky, zkuste například gel z aloe vera nebo kyselinu hyaluronovou. Masírujte své tělo pravidelně, budete mít vyživenou i prokrvenou pokožku, která vydrží mnohem více. Dejte pozor na to, abyste nezhubli velké množství kilogramů a zase je nenabrali zpět. Jo-jo efekt je velkým důvodem ke vzniku strií, stejně jako genetická dědičnost.