Nezařazené

Domácí barvení vlasů může skončit velkým fiaskem. První pomoc při problémech lze najít v koupelně a kuchyni

Existuje mnoho výhod domácího barvení vlasů. Ale jednou z výzev domácího barvení vlasů je, že barva může poskvrnit čelo, krk nebo ruce. Odstranit tyto skvrny z pokožky může být obtížné. Vzhledem k tomu, že pokožka obličeje je citlivější než kůže jinde na těle, použití drsných nebo velmi abrazivních metod není bezpečné. Jak na snadné, rychlé a obzvláště šetrné smytí barvy?

Mýdlo a voda

První záchranou obarvené kůže je mýdlo a voda. V ideálním případě naneste směs ještě před barvením, poté ji stačí jen setřít ubrouskem.

Olivový olej

Olivový olej je přírodní čistič, který pomůže odstranit skvrny z pokožky. Obzvláště dobrou volbou je pro citlivou pokožku. Chcete-li jej použít, nalijte malé množství olivového oleje na vatový tamponek a jemně jej vmasírujte do zasažené oblasti.

Alkohol

Použití alkoholu může být pro pokožku drsné a vysušující, proto není vhodný pro citlivou nebo suchou pokožku. Chcete-li použít alkohol jako odstraňovač barviv, nalijte malé množství na vatový tamponek a jemně otřete obarvenou pokožku. Následně použijte mýdlo a na závěr krém, který zabrání pocitu vysušení či podráždění.

Zdroj obrázku: Freepik

Zubní pasta

Zubní pasta pomáhá odstranit skvrny ze zubů, ale může také pomoci odstranit skvrny od barvení vlasů z pokožky. Použijte negelovou zubní pastu a naneste malé množství na bavlněný tampon nebo prst. Jemně ji vmasírujte do obarvené kůže, nechte 5–10 minut působit a poté opláchněte teplou vodou.

Jedlá soda

Rozpusťte v 1/4 šálku teplé vody lžíci jedlé sody. Ve vzniklé směsi namočte vatový tamponek a vyčistěte obarvenou kůži.

Citrónová šťáva

Rozkrojte citron a vymačkejte šťávu z jedné poloviny do sklenice. Následně ve šťávě namočte vatový tamponek a kůži s ním očistěte.

Odlakovač na nehty

Naneste na vatový tamponek odlakovač na nehty a vyčistěte s ním uši a krk. Pro použití na obličeji není odlakovač vhodný, jelikož může pokožku podráždit či vysušit.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-hair-dye-off-skin