Krása

Slabé řasy volají o pomoc. Posílí je kouzelný olej i pravidelná jemná péče

Ztráta řas je hlavně pro ženy velkým problémem, bohužel se ale tento problém nevyhýbá ani mužům. Dbejte na správnou péči o řasy, ale myslete také na to, že pokud vám začnou vypadávat z nejasných příčin, může to značit zdravotní problémy. Zastavit vypadávání řas můžete hned několika způsoby.

Dbejte o své zdraví, nejen o řasy samotné

Důležité je vědět, jestli jste zdravotně v pořádku. To, že řasy vypadávají, může znamenat i vážnější zdravotní problém, který bude potřeba co nejrychleji řešit. Pokud k tomu máte i slabé nehty nebo vlasy, bude potřeba udělat změnu v jídelníčku, do kterého přidejte hlavně kvalitní bílkoviny, tuky a vitaminy, které podpoří růst vlasů, nehtů i řas.

Doporučený článek:  Mladistvá pleť bez vrásek nemusí být pouhý sen. Obličejovou masáž si zamilujete

Pokud si všimnete toho, že máte okolí očí podrážděné nebo často slzíte, raději zajděte za odborníkem. Problémem možná bude nevyhovující make-up nebo alergie na kosmetické přípravky. Můžete si nechat vyšetřit i hormony a štítnou žlázu. Řasy lze také posílit, a to pomocí ricinového oleje. Koupíte ho v lékárně a můžete ho používat jak na řasy, tak i na vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor při odličování

Při odličování je třeba dbát na správnost a také na to, abyste na řasy zbytečně netlačily. Tím je hodně oslabujete a budou postupně vypadávat. Pravdou ale je, že znovu narostou nové, pokud jim dodáte potřebné vitaminy. Při odličování tak postupujete jemně, zvlášť pokud používáte voděodolné přípravky, které jdou těžko dolů. Na odlíčení můžete použít i ricinový olej.

Doporučený článek:  Chcete-li si nabarvit vlasy, nemusíte hned sahat po chemikáliích

Umělé řasy nejsou vhodnou variantou, pokud ty své máte slabé a snadno vypadávají. Použití lepidla je navíc ještě více oslabí, a pokud pak umělé řasy sundáte, ty své možná už ani neuvidíte. Raději nepoužívejte ani kleštičky na řasy, které je sice skvěle vytvarují, ale řasy také často lámou. Při používání řasenky buďte opatrné, raději vynechte ty voděodolné, které jdou těžko smýt.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/everything-you-need-to-know-to-get-healthy-long-eyelashes