Zajímavosti

Hyundai představil volant budoucnosti. Má zvýšit komfort během řízení i zútulnit interiér

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by to vypadalo, kdyby budíky, které jsou na palubové desce automobilu, byly přidány na volant? Pokud ne, lidé ze společnosti Hyundai toho chtějí docílit. Hyundai je ve světě velmi známou značkou, která se můžete chlubit různými patenty, které jsou nejen zajímavé, ale také funkční.

Jedná se o futuristickou novinku?

Společnost chce udělat revoluci uvnitř svých vozidel. Hyundai se snaží neustále svoje vozy vylepšovat, dodávat jim svěží vzhled a také přidává různé funkce, aby se řidič cítil co nejlépe. Jeho vozidla jsou čím dál odvážnější a nyní chce udělat krok, který v automobilovém průmyslu zatím nemá obdoby.

Doporučený článek:  "Práce na doma je buď samý podvod, nebo webkamera pro nadržené chlapy," smutní čtenářka Jana

Některé vozy této značky vypadají jako z budoucnosti. Koncern z Koreje ale nechce investovat jen do karoserií, touží zasáhnout také do interiéru vozidel. Proto se rozhodl podat přihlášku, která by patentovala volant s budíky. Někteří lidé si už dnes dávají na volant tablet, aby se mohli dívat na film, dokonce se jedná o tom, že by se na volant kromě budíků přesunula také navigace. Všechno by mělo za jízdy normálně fungovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Nový systém Virtual Cockpit Study má být přelomový

Hyundai chce docílit toho, že bude v autě mnohem větší pořádek a také se zútulní interiér vozu. Prvky, které jsou nepotřebné, zmizí a přestanou rušit řidiče. Systém Virtual Cockpit Study by měl být přelomový. Odborníci ze společnosti se shodují v tom, že to je skvělý krok dopředu, uživatelé si ale už dnes stěžují na příliš mnoho panelů, které fungují jen na dotyk.

Doporučený článek:  Přehnaná hygiena škodí zdraví. Pravidelně je třeba mýt pouze tři části těla

Raději mají klasická tlačítka, která jsou ale postupně z vozidel vytlačována. Nejde přitom o první pokus, kdy se měla obrazovka a budíky přesunout na volant. Už před dvěma lety Hyundai představil první koncept. Vyrábět se měly hmatové desky, které by nahradily tlačítka. Tento projekt nakonec nebyl dokončen.

Zdroj: https://www.pocket-lint.com/cars/news/hyundai/148056-hyundai-cockpit-of-the-future-puts-haptic-displays-on-the-steering-wheel