Zajímavosti

Poloha při spánku prozradí mnohé. U psího mazlíčka může upozornit na skrytý problém

I když neumí mluvit, svými gesty a pohyby těla mohou zvířata upozornit své majitele na problémy, které jim komplikují život. Řeč těla je v tomto případě velmi důležitá. Pokud si svého mazlíčka všímáte, určitě budete vědět, co mu dělá dobře a kdy ho naopak něco trápí. Víte ale, že zejména u psů můžete problém poznat podle polohy, ve které spí?

Sledujte signály, které váš pes vysílá

Zvířata bohužel neumí mluvit, proto se snaží upozornit na problém pomocí svého těla tím, jak se na vás dívají nebo jak se chovají. Jestliže jste na něco zvyklí a pes se začne chovat jinak, měli byste zbystřit, zvlášť v případě, že to není jednorázová záležitost a pes se chová nezvykle delší dobu. Záleží také na tom, v jaké poloze spí. Některé polohy totiž mohou značit zdravotní problémy.

Doporučený článek:  Prodejci dobře vědí, na kterou strunu zahrát. Nenaleťte na laciné triky, které vysávají peněženky

Své mazlíčky chceme uchránit nejen před parazity, ale také před nemocemi, které jim mohou hodně ublížit. Mnozí už vědí, že když pes vrtí ocasem, nemusí to znamenat pouze to, že nás rád vidí. A takových věcí najdeme mnoho. Jakou polohu nejčastěji volí váš pes, když se ukládá ke spánku? To je velmi důležitá věc, která by se neměla podceňovat. Některé polohy totiž mohou znamenat, že se pes trápí.

Zdroj obrázku: Freepik

V jakých polohách spí psi nejčastěji?

Jestliže váš pes spí často na boku, znamená to, že je všechno v pořádku a je zdravý. Nohy má narovnané, hlava je v prodloužení páteře, ocas je volně položený. Při této poloze jsou vidět také jeho svaly. Pes, který vám důvěřuje a cítí se bezpečně, spí hlubokým spánkem i přes den, kdy je denní provoz. Takový mazlíček se nenechá ničím vyrušit. Jestliže spí v poloze na zádech, znamená to, že je vám zcela oddaný a věří vám.

Doporučený článek:  Jak dosáhnout bohatství podle feng šuej: finanční energii je třeba si hýčkat

Pokud spí na břiše, má přední nohy natažené před sebou a hlavu mezi nimi, spíše odpočívá, než aby opravdu spal. Je tak připravený kdykoliv vystartovat. Jestliže ale spí v poloze, která se nazývá „míč“, měli byste zpozornět. Takový pes může být ve stresu, zvlášť pokud v takové poloze spí častěji.

Zdroj: https://casper.com/blog/dog-sleeping-positions/