Zajímavosti, Zdraví

Ženy žijí déle z mnoha důvodů. Nedělají chyby, které muže stojí život

Muži po celém světě umírají mnohem dříve než ženy. Může za to mnoho faktorů, ale sami víme, že ženy žijí o několik let déle než muži. Čím je to dané? Muži totiž umírají na nemoci, nad kterými ženy mnohem častěji vyhrají. Například srdeční komplikace nebo rakovinu muži nezjistí včas a většinou už je pozdě na léčbu. Proč ale muži umírají dříve a na jaké nemoci je to nejčastěji?

Muži zapomínají na prevenci

Muži umírají častěji a dříve z mnoha důvodů. Jedním z nich může být ten, že nechodí na preventivní prohlídky k lékaři. Většinou je považují za nedůležité. Právě to se jim ale může vymstít, protože muži umírají na nemoci, které v začátcích nejsou poznat. Kardiovaskulární onemocnění patří mezi ně. Občas nás píchne u srdce, ale nepřikládáme tomu pozornost.

Doporučený článek:  Prášky na spaní jsou zbytečné. Jednoduchá metoda navodí spánek už během jedné minuty

Časem se to ale může opakovat a k tomu se mohou přidat také další problémy. Infarkt myokardu je příčinou 8 % úmrtí. Další kolonkou jsou nádory, které jsou velmi často nerozpoznatelné a jejichž příznaky se mohou snadno zaměnit za jinou nemoc. Velkou roli v této oblasti hrají nejen cigarety, ale také konzumace alkoholu. Na rakovinu různého druhu každý rok umírají desetitisíce lidí.

Zdroj obrázku: Freepik

Muži jsou častějšími účastníky dopravních nehod

Muži si rádi za volantem dokazují, že mají silnější a větší auto než ti ostatní. Bohužel v mnoha případech toto vytahování skončí dopravní nehodou, při které jsou úmrtí nebo těžká zranění. Navíc muži častěji sahají po prostředcích k vlastnímu usmrcení. Až 8 mužů z 10 se rozhodne pro sebevraždu. U mužů je ale problém s tím, že nevyjadřují své emoce a dostanou se tak do stavu, kdy nemají jiné východisko.

Doporučený článek:  Halux dokáže způsobit bolest na každém kroku. V mnoha případech pomůže jedině operace

V posledních letech je to hlavně koronavirus, na který umírají lidé. Muži patří do četnější skupiny, protože covid-19 je zabíjel až dvakrát častěji než ženy. Nejvíce ohroženou skupinou lidí jsou senioři nad 65 let, ať se jedná o muže, nebo ženy.

Zdroj: https://www.voanews.com/a/science-health_new-study-looks-why-females-live-longer-males/6186357.html