Domov

Ceny energií stoupají, ušetřit na praní je ale snadné. Řešení nabízí i samotná pračka

Nekontrolovatelný vzrůst cen je noční můrou pro mnohé lidi. Neustále stoupají poplatky nejen za energie, ale prakticky za veškeré zboží a služby. Vysoké poplatky znamenají, že lidé musí hledat řešení, která jim umožní alespoň trochu ušetřit domácí rozpočet.

Levné praní

V první řadě stojí za to vybrat pračku, která je energeticky efektivní. Tato zařízení se vyznačují nejvyšší třídou kvality, ale aby se ušetřily peníze během praní, stojí za to řídit se i jinými funkcemi. Mnoho lidí doporučuje pračky, které se vyznačují takovými funkcemi, jako je například snížení spotřeby vody, opožděný start, možnost praní při nízkých teplotách nebo individuální nastavení.

Doporučený článek:  Nadýchané a měkké ručníky je radost používat. Užijte si takové i sami doma

Pokud jsme si vědomi toho, že naplnění celého bubnu pračky nebude pro nás jednoduché, pak je nejlepší zvolit zařízení, které se vyznačuje mnohem menší kapacitou. Na tento faktor určitě nezapomínejte při výběru pračky. Při samotném praní věnujte pozornost teplotě, délce programu, množství spotřebovaných čisticích prostředků, plnému bubnu nebo nočnímu tarifu.

Zdroj obrázku: Freepik

Další způsoby šetření

Při praní prádla můžete ušetřit různým způsobem. V první řadě stojí za to si vědomě vybírat čisticí prostředky a porovnat jejich ceny v různých obchodech. Správně vybrané prášky, kapsle a gely důkladně zbaví skvrn, což odstraní problém s nevypraným oblečením, a potřeby znovu zapínat pračku. Prací prostředky však stojí za to používat moudře, aby vydržely co nejdéle.

Doporučený článek:  Zápach z cigaret je odolný. Oblečení, koberec i nábytek osvěží metody zkušených hospodyněk

Při šetření je nápomocný již zmiňovaný systém dvou tarifů. Mnoho lidí jej používá, a tak nastavují čas praní na dobu, kdy je elektřina mnohem levnější. Nižší ceny obvykle klesají mezi 22:00 a 6:00. V takové situaci stojí za to použít funkci opožděného startu a naprogramovat zařízení tak, aby se spustilo právě v této době. Vždy kontrolujte, jakou teplotu vody potřebuje k vyprání vašeho oblečení. Na nižších teplotách můžete ušetřit.

Zdroj: https://www.energuide.be/en/questions-answers/how-to-properly-use-your-washing-machine-and-save-money/1760/