Krása, Životní styl

Diety jsou zbytečné. Zhubnout lze přirozeně, stačí několik malých změn k lepšímu

Vyčnívající tuky nedají spát mnohým ženám, ale ani mužům. Správná a vyvážená strava a fyzická aktivita určitě pomohou vyřešit tento problém. Měli byste však pamatovat na to, že u někoho může být tuk tvrdohlavý a lze se ho zbavit jen těžko. Proto je nejdůležitější vytrvalost.

Obezita, moderní pohroma

Důvodem hromadění tělesného tuku na břiše je především nezdravá a nesprávná strava. Proto chceme-li se zbavit takzvané šunky na břiše, stojí za to nejprve podívat se na svůj denní jídelníček. Sladkosti, hranolky, rychlé občerstvení, slazené nápoje určitě nepomáhají při ztrátě zbytečných kilogramů. Stojí za to dodržovat pravidla zdravé a vyvážené stravy, která bude nejen strážcem naší hmotnosti, ale umožní také efektivní fungování trávicího systému.

Doporučený článek:  Jak posílit imunitu? Držte se našich rad. Podpora zdraví vás nemusí přijít na velké peníze

Prvním problémem je nedostatečná strava bohatá na trans tuky (nasycené mastné kyseliny) a sacharidy. Trans tuky jsou jedním z faktorů, které způsobují srdeční choroby. Zaoblení břicha také způsobuje alkohol, který dodává tělu velké množství kalorií. Dalším problémem je i zvyk sahat večer u filmu po nezdravém a nejčastěji slaném občerstvení. To jistě nemá pozitivní vliv na naše zdraví ani na naši stravu.

Zdroj obrázku: Freepik

Změna stravovacích návyků je základ

Zdravá a vyvážená strava hned neznamená, že se musíme vzdát chutného jídla. Například bílý chléb nahraďte žitným celozrnným a slazené jogurty těmi přírodními. Určitě zařaďte do svého jídelníčku co nejvíce ovoce a zeleniny, vejce, libové maso, ryby, kroupy, hnědou rýži, celozrnné těstoviny, rostlinné tuky, jogurty bez cukru a k pití si dejte zelený čaj a hlavně vodu. Určitě nezapomeňte na borůvky, výzkumy dokázaly, že pomáhají zbavit se tuku z centrální části těla.

Doporučený článek:  Některé ženy lijí na vlasy kyselinu. Díky ní se zbaví nenáviděného problému

Nejlepších výsledků však dosáhnete, když zkombinujete zdravou a vyváženou stravu s fyzickou aktivitou. Nezapomínejte na to, že spalování tuků se nikdy neděje lokálně jen na jedné části těla. Tělo čerpá energii z tuku z celého těla. Začněte od nejjednoduššího způsobu, a to od procházek. Během hodinové procházky průměrným tempem můžete spálit 200 až 500 kalorií. Pokud se cítíte na něco náročnějšího, určitě začněte s cyklistikou, během nebo plaváním.

Zdroj: https://www.nhs.uk/live-well/healthy-weight/managing-your-weight/12-tips-to-help-you-lose-weight/