Životní styl

Spaní s kočkou v posteli uklidňuje a snižuje stres

Spaní s domácími mazlíčky může být pro někoho příjemné, pro jiného zase noční můra, protože se vlastně nevyspí. Mazlíčky se mohou v noci pohybovat, a jestli máte slabší spánek, můžete být celou noc vzhůru. Spaní s mazlíčky má své výhody, ale také nevýhody. Vyjmenujeme si některé z nich, sami se musíte rozhodnout a nastavit pravidla, která by zvířata měla respektovat.

Je vůbec vhodné spát s kočkou?

Kočky patří mezi zvířata, která jsou velmi oblíbená. Někteří tvrdí, že kočky poznají nemocného člověka, dokážou zlepšit náladu a jejich přítomnost uklidňuje tep srdce. Někteří lidé nesnáší kočky, jiní je zase milují a neumí si bez nich představit život. Jestli se rozhodnete s kočkou spát v jedné posteli, měli byste vědět, jaké výhody to přináší a jaké problémy to naopak může způsobit.

Rozhodnutí bude na vás. Jestli máte akčního nočního tvora, budete asi v posteli společně trpět, ale jestli je vaše kočka klidná, může to vašemu spánku pouze prospět. Jaké výhody má spaní s kočkou? Zlepší se vaše psychická pohoda, přítomnost kočky dokáže také zamezit stresu. Budete se celkově cítit o dost lépe. Navíc jestli budete při usínání svou kočku hladit a ona bude příst, budete usínat se slastnými pocity.

Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte si se svou kočkou pouto

Říká se, že kočky milují jednoho člena rodiny. Většinou je to ten, který je krmí nebo jim uklízí toaletu. Samozřejmě to není pravidlo. Někdo kočky nemá rád a ony to dokážou vycítit. S takovým člověkem jsou rychle hotové a mohou mu nadělat spoustu problémů. Díky společnému spaní si můžete s kočkou vytvořit pouto, které bude trvat až do její smrti.

Jaké jsou nevýhody společného spaní? Pro vás nebo pro kočku to může být nepohodlné, zvlášť jestli máte menší postel. Některé kočky potřebují spoustu prostoru a umí si o něj říct. Dávejte si také pozor na to, jestli vaše kočka chodí ven, nebo je pouze doma. Hrozí totiž přenos některých parazitů na člověka.

Zdroj: https://www.healthline.com/health-news/should-you-let-your-cat-sleep-in-bed-with-you