Zdraví, Životní styl

Rychlý metabolismus, spousta energie a zářivá pleť. To vše a ještě víc přinese sklenice teplé vody

Věděli jste, že je mnohem lepší si ráno dát sklenici teplé vody než studené? Ukážeme vám důvody, proč tomu tak je. Na lačný žaludek se vyplatí vypít sklenici čisté teplé vody, kterou si můžete ochutit například zázvorem nebo citronem. Voda bude nejen skvěle chutnat, ale také do svého těla dostanete vitaminy. Dalším benefitem je rychlejší hubnutí.

Aktivujete vnitřní orgány

Díky teplé vodě nejen že se kompletně probudíte, ale také aktivujete vnitřní orgány. Budete se pak po celý den cítit velmi dobře. Zlepšíte si hydrataci a navíc toho pak ke snídani nesníte tolik. Také zaženete žízeň, která je hlavně ráno velká. Teplou vodu byste si měli dát hned po probuzení, abyste nastartovali celé tělo. Pití vody po ránu propláchne žaludek a snídani si tak více vychutnáte.

Organismus je po nočním spánku ještě unavený, a tak je potřeba ho probudit. Pokud si do vody přidáte kousek zázvoru nebo plátek citronu, můžete svému tělu snadno sdělit, že je ráno a je potřeba fungovat. Teplá voda navíc zlepší funkci metabolismu a mnohem lépe a rychleji se vám bude hubnout. Zbavíte se také střevních problémů. Snadno se budete bránit infekci a také budete imunní vůči dalším onemocněním.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky teplé vodě vyčistíte tělo od toxinů

Škodlivé látky a toxiny mohou poškodit některé orgány, a proto je potřeba se jich rychle zbavit. Minimálně 250 ml čisté vody dokáže podpořit játra a jejich funkci. Zlepšíte si také stav své pokožky, která bude hydratovaná po náročné noci. Uvidíte již za několik dní, že vypadáte lépe! Pitím teplé vody budete mít lepší krevní oběh a navíc se zbavíte bolesti hlavy, nebo dokonce migrény.

A jak teplá by měla být voda k pití? Nezapomínejte na to, že lidské tělo má teplotu kolem 36,6 stupňů. Je tak vhodné, aby se teplota vody přiblížila té tělesné co nejvíce, zároveň ale nesmí být nižší, než je pokojová teplota. Tělo byste neměli záměrně ochlazovat, hlavně v podzimním nebo zimním období.

Zdroj: https://www.darya-varia.com/en/read/benefits-of-consuming-warm-water-for-the-human-body