Zdraví

Svěží dech i bez kartáčku: známé bylinky pomohou od zápachu z úst během chvíle

Měli jste někdy pocit, že se z vašich úst line nepříjemný zápach? Pokud po ruce nemáte zubní pastu, kartáček, nebo dokonce ústní vodu, můžete si poradit i jinak. Zkuste bylinky, které patří mezi první pomoc na osvěžení dechu. Nejvíce se používá rozmarýn, sáhnout ale můžete i po jiných bylinkách, které udělají stejnou službu.

Žvýkačky nebo ústní vody nejsou vždy vhodné

Jestli rádi žvýkáte, určitě víte, že je lepší používat žvýkačky bez cukru. I takové ale cukr obsahují, ústní vody jsou zase dělané na bázi alkoholu a mohou vysušit naši sliznici. K osvěžení je tak dobré sáhnout po něčem přírodním, jako jsou právě bylinky. U rozmarýnu můžete žvýkat větvičky nebo si z něj připravit osvěžující nálev, který pak můžete nosit v lahvičce s sebou.

Doporučený článek:  Malé kuličky nového koření nepatří pouze do kuchyně. Jejich účinky využívá přírodní medicína odnepaměti

Stačí zalít tři lžičky sušeného rozmarýnu 0,5 litrem vroucí vody. Poté nechte přikryté asi třicet minut, následně nálev sceďte a skladujte ho v chladu. Ústa si pak vyplachujte nálevem hlavně ráno a klidně i několikrát denně, pokud budete mít možnost. Kromě rozmarýnu ale můžete použít i další byliny. Mátu obsahuje většina zubních past nebo ústních vod. Můžete žvýkat její listy nebo si připravit olej z máty.

Zdroj obrázku: Freepik

Petržel nebo hřebíček se doporučuje jako první pomoc

Žvýkačky obsahují například eukalyptus, který vás zbaví zápachu z úst. Neutralizuje velké množství zápachu, přidává se také do zubních past. Hřebíček působí nejen proti bolesti zubů, ale také zničí nepříjemný zápach linoucí se z úst. Je to tradiční pomoc nejen na zápach, přidává se také do ústních vod.

Doporučený článek:  Co dělat, když se vaše nehty třepí a lámou? Někdy stačí změnit malou drobnost a vaše nehty vám poděkují

Petrželku často najdete jako ozdobu na jídle, pokud se vydáte do restaurace. Má to svůj důvod – petržel obsahuje chlorofyl, který patří mezi ústní deodoranty a po jídle vám osvěží dech. Dobře funguje také levandule, která nejen krásně voní, ale také funguje jako osvěžovač dechu. Jestli jste často v kuchyni, určitě vám nechybí bazalka. Její lístky můžete jednoduše žvýkat a osvěžit si tak dech.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/326120