Stravování, Zdraví

Banánový čaj doplní tělu vitamíny a podpoří kvalitní spánek

Banány jsou velmi oblíbeným ovocem. Na naše zdraví působí nejen sladký plod, můžete použít i jeho slupky, které obsahují spoustu živin. Hydratují pokožku, a proto se nevyplatí banánové slupky vyhazovat do koše. Zkoušeli jste někdy banánový čaj? Jestli ne, prozradíme, proč je vhodné si ho dávat.

Banánový čaj pomůže k lepšímu spánku

Každý z nás si ročně dá až 6 kg banánů. Banány obsahují nejen spoustu draslíku, ale také jiné živiny, které jsou pro naše tělo důležité. I proto patří banány mezi oblíbené ovoce. Hodí se do dezertů, lidé ho milují také pečený, ozdobený čokoládou. Minerály a vitaminy nejsou to jediné, co banány nabízí. Díky banánovému čaji se můžete lépe vyspat a budete usínat rychleji.

Příprava takového čaje je přitom velmi jednoduchá. Vitamin A, který obsahují, urychlí hojen ran, vitamin C zase snižuje cholesterol. Bohužel většina lidí vyhazuje slupky od banánů, přitom se dají využít hned několika způsoby. Tím nejznámějším je kompost, protože ze slupek můžete mít hnojivo, které pomůže rostlinám k rychlejšímu růstu a bujnějšímu kvetení.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak si připravit čaj z banánů?

Banánovou slupku můžete použít také na svůj obličej. Pleť bude skvěle hydratovaná a zároveň banán přirozeně obnoví její elasticitu. Je to díky hořčíku a také vitaminu C, kterého je banán plný. Jestli si chcete připravit banánový čaj, není na tom nic těžkého. Jak takový čaj funguje? Díky hořčíku bude nervový systém normálně fungovat, a tím pádem se vám po něm bude lépe usínat. Spánek bude delší a hlavně kvalitnější.

Příprava čaje je jednoduchá. Kromě banánu budete potřebovat také trochu vody a špetku skořice. Vodu dejte vařit, banán omyjte a nakrájejte na kousky. Ty pak dejte do vody vařit asi na 10 minut. Slijte a vodu nalijte do hrnku. Přidejte nakonec trochu skořice podle chuti a vypijte asi hodinu předtím, než půjdete spát.

Zdroj: https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/food-features/bananas/, https://www.verywellfit.com/are-bananas-bad-for-weight-loss-3495634, https://www.nhs.uk/conditions/vitamins-and-minerals/vitamin-a/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6024559/, https://www.healthline.com/nutrition/banana-tea