Stravování, Zdraví

Rakytník je skvělým doplňkem pro hubnutí i krásnou pokožku. Ideální je ve formě šťávy

Šťáva z tohoto ovoce dokáže zlepšit metabolismus, urychlit hubnutí a ještě k tomu je i levná. Mluvíme o šťávě, kterou můžete získat z rostliny jménem rakytník. Když tuto potravinu zařadíte do svého jídelníčku, již po krátké době budete moci spatřit její vliv na své tělo.

Přírodní zbraň

Vědci dokázali, že šťáva získaná z rakytníku má příznivý vliv na postavu. Látky obsažené v této rostlině regulují expresi genů zodpovědných za přírůstek hmotnosti. Pití šťávy z rakytníku urychluje metabolismus a reguluje pocit hladu. Je důležité vybírat si pouze přírodní produkty na bázi této rostliny bez umělých přísad nebo cukru.

Doporučený článek:  Těmto celebritám hygiena nic neříká. Ohledně pravidelného mytí mají odborníci jasno

Odborníci na výživu zdůrazňují, že šťáva z rakytníku je vynikajícím zdrojem antioxidantů s nízkým obsahem cukru. Nebude však fungovat jako zázračné kouzlo, po kterém kilogramy zmizí samy. Nicméně péče o zdravá a vyvážená jídla může urychlit proces hubnutí. Kromě toho má rakytník několik zdravotních vlastností, proto určitě stojí za to zařadit jej do jídelníčku.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoc pro střeva

Jednou z dalších vlastností, které vědci připsali rakytníku, je skvělý účinek na střevní mikroflóru. Tato rostlina má proliferaci prospěšných střevních bakterií, které odborníci považují za pomoc při udržování normální tělesné hmotnosti. Ukázalo se také, že suplementace extraktu z rakytníku zabraňuje přírůstku tuku, zlepšuje lipidy v séru a zabraňuje ztučnění jater. Kromě těchto účinků má rakytník také mnoho dalších.

Doporučený článek:  Půvabná pivoňka je víc než krásná květina. Mnoho lidí netuší, že dokáže léčit

Tato nenápadná rostlina je vynikajícím zdrojem omega-7. O nich se mluví málo, protože jsou méně populární než omega-3 a -6, ale stále jsou nezbytnou složkou, kterou lidské tělo nedokáže vyrobit samo. Dále je rakytník zdrojem vitamínu C, vitamínu E, vitamínu K. Díky těmto vitamínům má rakytník také příznivý vliv na vzhled pokožky. Konzumace rakytníku podporuje produkci kolagenu, zvyšuje flexibilitu epidermu a také obnovuje pokožku.

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/sea-buckthorn-uses-and-risks