Krása

Bramborový škrob je tajnou ingrediencí domácí kosmetiky. Vlasům dodá lesk a sametovou hebkost

Bramborový škrob má mnohostranné využití, a to nejen v kuchyni. Je to také skvělý produkt k péči o vlasy, dodává jim lesk a vyhlazuje prameny. Navíc se jedná o levný a ekologický kosmetický přípravek, který najdeme v každé domácnosti. Můžete z něj vyrobit jak masku na vlasy, tak suchý šampon. Jak bramborový škrob použít?

Co je to bramborový škrob?

Bramborový škrob se získává z bramborových hlíz a vypadá jako bílý prášek. Tento produkt se používá jak v kuchyni, tak ve vlasové kosmetice. Škrob obsahuje vitamín A, který posiluje vlasové folikuly, a prameny jsou tak silnější a hustší. Další neméně hodnotnou složkou pro vlasy je vitamín B4, který vyživuje pokožku hlavy a zlepšuje stav kožních membrán.

Doporučený článek:  5 zlozvyků, které kradou krásu: přestaňte s nimi ještě dnes, vaše pleť vám poděkuje

Maska na bázi bramborového škrobu důkladně uhladí prameny a dodá jim lesk. Škrob chrání prameny, protože stejně jako silikonové oleje proniká do nejhlubších vrstev vlasů a regeneruje je zevnitř. Pro přípravu zábalu smíchejte dvě polévkové lžíce masky, kterou běžně používáte, s jednou lžící škrobu. Při nanášení produktu se vyhněte pokožce hlavy, aby nedošlo k nadměrnému zatížení. Nechte působit půl hodiny, poté opláchněte vlažnou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Levný a ekologický šampon

Druhou možností je použití bramborového škrobu jako suchého šamponu. Pokud si nestihnete umýt vlasy, nasypte si na ruku malé množství škrobu a poté ho konečky prstů vmasírujte do pokožky hlavy. Dobře absorbuje přebytečný maz a prameny lehce nadzvedne. Šampon nechte minutu působit a poté vyčešte hřebenem.

Doporučený článek:  Citronová šťáva projasní pokožku, vlasy zesvětlí a zbaví lupů

Bramborový škrob má regenerační a osvěžující účinky na vlasy v závislosti na formě, v jaké ho používáte. Prameny budou lesklejší a hedvábně měkké, pokud ho použijete jako masku nebo na opláchnutí. Na druhou stranu suchý šampon dodá vlasům objem. Prameny budou hedvábně hladké, což poznáte už po prvním použití. Také se budou snáze upravovat a modelovat.

Zdroj: https://hownaturally.com/using-starch-for-smooth-hair-diy-home-mask/