Krása

S celulitidou bojuje většina žen. Ty ostatní už poznaly způsob, jak ji efektivně porazit

V zimě se celulitida schová pod dlouhou sukní nebo v kalhotách, ale na jaře pak přijde o to větší šok, takzvaná „pomerančová kůže“ totiž naplno vynikne v šortkách i krátkých šatech! Péče o pokožku by se proto neměla zanedbávat v žádném ročním období, u celulitidy jde navíc o celkovou změnu životních návyků včetně jídelníčku a pravidelného pohybu. Celulitida se totiž tvoří v podkožní tkáni v místech, kde dochází ke zpomalení pohybu lymfy a voda zůstává uvězněna v tukových buňkách. Jak dát tedy pokožku zase do pořádku, aby na jaře nožky vypadaly neodolatelně?

Změňte životní styl

Existuje mnoho způsobů, jak zmírnit projevy celulitidy, ale v dlouhodobém horizontu je především nutné změnit životní styl. Změna jídelníčku je naprosto nezbytná, vhodné je vyloučit průmyslově vyráběné produkty, tučná, příliš solená a sladká jídla. Vznik celulitidy totiž bývá navázán na nadbytečné kilogramy. Dalším důvodem rozvoje pomerančové kůže je kouření. Neméně důležitou roli hraje nedostatečný pitný režim nebo málo pohybu. Změna návyků tak pomůže pokožce vrátit pružnost.

Doporučený článek:  Dokonalá pokožka a vlasy zářící krásou: tajemstvím je rostlina, kterou má každý doma

Aktivní kosmetika a masáže

Kromě pohybu pomůže i používání aktivní kosmetiky, jejíž složky umožní hladší cirkulaci a prokrvení a pomohou vyloučit toxiny a přebytečnou vodu. Z přírodních produktů mají proaktivní účinky řasy, břečťan, ginkgo nebo zelený čaj. Velmi dobře funguje kombinace těchto produktů s masírováním. Vhodné je použití denně po koupeli, které předchází asi desetiminutová masáž, již lze provádět prsty, ale také kartáčkem nebo speciální masírovací rukavicí.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí kávový peeling

Kromě speciální kosmetiky si lze vyrobit také domácí peeling proti celulitidě takřka zadarmo. Pro výrobu se totiž používá lógr z mleté kávy z kávovaru, který se smíchá s olivovým olejem v poměru 1 : 1. Směsí se masíruje pokožka, poté se nechá asi 10 minut působit. Po omytí vlažnou vodou se doporučuje nanést zpevňující tělové mléko.

Doporučený článek:  5 zlozvyků, které kradou krásu: přestaňte s nimi ještě dnes, vaše pleť vám poděkuje

Tělový zábal s mořskými řasami

Zbavit se celulitidy jednou provždy? Pomohou také mořské řasy, které se prodávají sušené. Stačí je smíchat s olivovým olejem, mírně zahřát v mikrovlnné troubě a nanést na pokožku. Poté zabalte nohy do potravinové fólie, přikryjte dekou a nechte 60 minut působit, na závěr omyjte vlažnou vodou a ošetřete pleťovým krémem. Pokožka bude pružná a hladká, důležité je však provádět masáže i tělové zábaly pravidelně a nezapomínat na každodenní pohyb.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-cellulite-on-thighs