Krása, Stravování

Osmihodinová dieta láká na rychlé hubnutí a jednoduchost. Ne každý ji ale zvládne

Tvůrci této diety jsou si jistí, že skutečně funguje. Nebude to ale pro každého. Oblíbené pochoutky si můžete dopřát pouze v osmihodinovém okně, ve kterém se může jíst. Během dalších 16 hodin bude tělo odpočívat a trávit jídlo, které přijalo během daných osmi hodin. Výsledky jsou ohromující, protože i když jíte pouze osm hodin denně a v podstatě co chcete, budete hubnout. Úbytky na váze budou viditelné velmi rychle. Jak tato dieta funguje a pro koho je vhodná?

Doporučený článek:  Kyselina jantarová je tím nejlepším, co dopřát zralé pleti. Bude zářivější a pevnější

Jaké jsou základní principy této diety?

Základním principem této diety je přijmout veškeré živiny, které tělo potřebuje, během osmi hodin z celého dne. Jedná se vlastně o přerušovaný půst. V okně osmi hodin můžete jíst, cokoliv si budete přát, podle svého způsobu stravování. Zbývající hodiny se tělo věnuje regeneraci a trávení, aby se mohlo připravit na další osmihodinový nášup. Je to ale pro tělo opravdu vhodné?

Tato dieta nastartuje metabolismus a také ovlivní fungování celého těla. Pročistí organismus, zajistí tělu dostatek živin a ještě mu dá prostor všechno zpracovat. Jestliže vstáváte brzo, vyplatí se začít jíst o něco později, abyste si pak mohli jídlo dát také odpoledne nebo večer, než jdete spát. Osmihodinové okno si můžete nastavit podle sebe, je ale nutné ho dodržovat, jinak se výsledky nedostaví.

Doporučený článek:  Okurka s rajčetem nepatří na jeden talíř. Oblíbená kombinace nepříjemně zatíží zažívání
Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte svému tělu dostatek kalorií

Nemusíte jíst pouze zdravé potraviny, pokud budete mít chuť, můžete si dopřát i něco sladkého nebo jídlo z rychlého občerstvení. Zakladatelé této diety pouze upozorňují na to, že osm hodin je maximální doba, po kterou můžete jíst. Během půstu si samozřejmě můžete dát vodu nebo čaj, abyste doplnili tekutiny.

Po dobu osmi hodin budete svému tělu dodávat malé porce kalorií, které si nebude muset ukládat na horší časy. Snídaně by se měla sníst do hodiny po probuzení, aby se tělo nastartovalo, a potom už to bude pouze o tom, co mu dopřejete.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/health/diet-nutrition/a27336892/16-8-diet/