Zdraví, Životní styl

Spaní v ponožkách je podle mnohých neatraktivní, dokáže ale zachránit noc

Spaní v ponožkách se často považuje za neatraktivní. Ráno však pravděpodobně není nic horšího než se probudit s ledovýma nohama. Vyplatí se zbavit se stereotypů a obléct si ponožky před spaním? Odborníci mají jasno ve výhodách a nevýhodách.

Studené nohy

Důvodů může být mnoho. Mezi těmi znepokojivějšími stojí za zmínku problémy s krevním oběhem nebo sníženým tlakem. Věnujte pozornost tomu, kdy vaše nohy začnou chladnout a jak dlouho zůstávají studené. Pokud studené nohy nezpůsobily vnější faktory, pokuste se najít příčinu ve svém životním stylu, způsobu oblékání nebo zdravotním stavu.

Studené nohy mohou být příznakem anémie, problémů se štítnou žlázou nebo hypotenze. Samozřejmě hlavní věcí je postarat se o teplotu celého těla. Chcete-li chránit nohy před chladem, nezapomeňte zvolit tloušťku ponožek podle ročního období a teploty. Také stojí za to postarat se o správný oběh v končetinách. Obvykle nám začne být zima, když jsme dlouho nehybní. Pokuste se trochu rozhýbat, čímž zvýšíte krevní tlak.

Zdroj obrázku: Freepik

Výhody a nevýhody spaní v ponožkách

I když si to téměř nikdo neuvědomuje, studené nohy mohou narušit rytmus biologických hodin. Další vrstva materiálu umožňuje lepší zadržování tepla v těle i po celou noc. Studené nohy způsobují problémy se spánkem. Díky spánku v ponožkách si zajistíme pohodlí na celou noc. Naše tělo neztrácí energii na další zahřívání, ale plně regeneruje sílu, díky čemuž vstaneme odpočatí.

Odborníci často poukazují na to, že je důležité vybrat správné ponožky. Měli byste se vyhýbat ponožkám, které mají silnou gumu a způsobují na kůži otisky. Tyto prvky brání průtoku krve, protože stlačují žíly. Měli byste často měnit své ponožky na spaní. Nedostatečná výměna ponožek zvyšuje riziko plísní nohou a nehtů. Zvolte si ponožky z bavlněného materiálu, abyste předešli nepříjemnému pocení.

Zdroj: https://thesleepdoctor.com/sleep-hygiene/sleeping-with-socks-on/